• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-22314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

آغاز طرح "نوروزی" پلیس راه از 24 اسفند

100 تیم محسوس و نامحسوس جاده‌های کرمانشاه را پوشش می‌دهند

رییس پلیس راه استان کرمانشاه از آغاز طرح نوروزی پلیس راه از 24 اسفند خبر داد.

 به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سرهنگ مراد حیدری در نشست خبری امروز (22 اسفند) با اشاره به شروع طرح نوروزی پلیس راه از 24 اسفند گفت: این طرح تا 15 فروردین  در سطح راه های استان ادامه دارد.

 وی افزود: در این طرح 80 تیم محسوس و 20 تیم نامحسوس محورهای استان را تحت کنترل خواهند داشت.

مرادی اظهار کرد: در این طرح همچنین از ظرفیت راهوران محله و همیاران پلیس استفاده شده و بیش از 500 نفر نیز که در خصوص ثبت تخلفات و گزارش آن آموزش دیده اند، بکارگیری می‌شوند.

وی با اشاره به برخورد قاطع پلیس با تخلفات حادثه ساز در ایام نوروز گفت: در روزهای نوروز حجم ترافیک بالا بوده و عمدتا سرنشینان خودروها پرجمعیت و بصورت خانوادگی هستند، بنابراین کوچکترین تخلف هم می‌تواند حادثه ساز بوده و منجر به فاجعه شود.

حیدری تاکید کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف حادثه ساز خودرو از یک تا 72 ساعت توقیف می‌شود.

 رییس پلیس راه استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین خودروهایی که در مرحله اول 30 امتیاز منفی کسب کرده باشند به مدت سه ماه، در مرحله دوم با کسب 25 امتیاز منفی به مدت شش ماه و در مرحله سوم با کسب 20 نمره منفی به مدت یک سال از رانندگی محروم می‌شوند و در مرحله آخر گواهینامه راننده متخلف هم باطل می‌شود.

حیدری از رانندگی خواست در روزهای نوروز با دقت بیشتر رانندگی کرده و بیش از هر زمان رعایت مقررات را داشته باشند.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه افزود: همچنین از رانندگان می‌خواهیم در طول سفر در فواصل مناسب حتما استراحت داشته و بی وقفه رانندگی نکنند.

انتهای پیام