• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-186-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

ارائه 8.7 میلیون نفر ساعت آموزش‌ مهارتی در استان کرمانشاه

سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه از ارائه هشت میلیون و 749هزار و 861 نفر ساعت آموزش در دو بخش دولتی و خصوصی طی سال  گذشته در استان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، احسان ایمانی هرسینی اظهار کرد: سهم بخش دولتی از ارائه آموزش های مهارتی در سال گذشته چهار میلیون و 224 هزار و 90نفر ساعت و سهم بخش غیردولتی چهار میلیون و 525 هزار و 771نفر ساعت بوده است.

سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه  اضافه کرد: آموزش های مهارتی ارائه شده در بخش دولتی علاوه بر کارگاه های ثابت شهری در بخش های سیار شهری، شعب روستایی، عشایری، صنایع و صنوف، جوار دانشگاه‌ها، پادگان ها، زندان ها، سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه شهرها و مناطق درمعرض آسیب های اجتماعی و دوره های استاد شاگردی برگزار می شود.

ایمانی هرسینی با اشاره به اینکه افزایش آموزش های مهارتی در بخش غیردولتی با وجود بیشتر نشدن تعداد این آموزشگاه ها نشانه عزم مدیران این موسسه ها در راستای توسعه فرهنگ مهارت آموزی است، ادامه داد: درصدد هستیم تا از ظرفیت قابل توجه این موسسه های غیردولتی بیش از پیش بهره ببریم و این موسسه ها همگام با بخش دولتی به ارائه آموزش های مهارتی دارای بازار کار بپردازند.

ایمانی هرسینی با اشاره به فعالیت 238 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در بخش های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در استان کرمانشاه اظهار کرد: سال گذشته 17هزار و 567نفر دوره از آموزشهای فنی و مهارتی بخش غیردولتی بهره مند شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین نیازهای کشور ایجاد اشتغال پایدار است، گفت: یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به این امر کسب آموزش‌های مهارتی است.
 
سرپرست اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه با اشاره به اینکه امروز در دنیا مهم‌ترین شاخص توسعه نیروی انسانی است، گفت: توسعه منابع انسانی لازمه توانمندسازی افراد برای ایجاد فرصت‌های شغلی و بهره‌وری و استفاده از منابع موجود است.

ایمانی هرسینی در ادامه رویکرد امسال آموزش‌های مهارتی در استان کرمانشاه را توسعه اشتغال پایدار به ویژه در روستاها عنوان و ابراز امیدواری کرد: این رویکرد بتواند نقش مهمی در افزایش درآمد روستائیان و نهایتا افزایش ماندگاری آنها در روستاها داشته باشد.


انتهای پیام