• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4384-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

هدف‌گذاری 55 میلیارد دلاری برای صادرات غیرنفتی سال 97

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از هدف‌گذاری برای افزایش صادرات غیرنفتی کشور در سال جاری تا میزان 55 میلیارد دلار خبر داد.

حسن یونس سینکی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، گفت: با توجه به سیاست‌هایی که برای توسعه بازارهای صادراتی و همچنین ارتقا کیفیت کالاهای صادراتی داشتیم توانستیم در سال 96 میزان صادرات غیرنفتی کشور را به 47 میلیارد دلار برسانیم.

وی از پیش‌بینی افزایش هشت میلیارد دلاری صادرات غیرنفتی در سال جاری خبر داد و عنوان کرد: امیدواریم صادرات غیرنفتی امسال کشور به مرز 55 میلیارد دلار برسد.

سینکی ابراز امیدواری کرد، با مزیتی که تولید کالای ایرانی دارد و همچنین کاهش هزینه‌های تولید و ارتقا کیفیت بتوانیم  بازارهای صادراتی خود را گسترش دهیم.

وی با تاکید بر لزوم حفظ بازارهای موجود، خاطرنشان کرد: باید از طریق بازاریابی‌های نوین و همچنین تقویت رایزنان بازرگانی و اقتصادی در سایر کشورها بتوانیم به بازارهای صادراتی جدید دست پیدا کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: باید دامنه حضور خود را در کشورهای همسایه، اروپا، آسیای دور و... گسترش دهیم.

سینکی آموزش تجار و بازرگان را نیز برای توسعه صادرات کشور ضروری خواند و گفت: باید از روش‌های سنتی و قدیمی تجارت دور شویم و همگام با دنیا به دنبال شیوه های نوین تجارت و بازاریابی باشیم.

وی عامل مهم دیگری که بر توسعه صادرات کشور اثرگذار است را اصلاح ساختارها و کاهش بروکراسی‌ روند صادرات دانست و تصریح کرد: سازمان توسعه تجارت نیازمند بازسازی و بازنگری در ساختارهای خود است که با مطالعات و پژوهش‌هایی که در دست دارد به دنبال ارتقا و بازسازی ساختار رسمی خود می‌باشد.انتهای پیام