• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-4684-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل استاندارد استان خبر داد:

بیش از 9000 ترازو در کرمانشاه کالیبراسیون شد

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان کرمانشاه از کالیبراسیون بیش از 9 هزار ترازو در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمودرضا نیازی اظهار کرد: در راستای نظارت و کنترل بر وسایل سنجش در سطح استان و به منظور صیانت از حقوق شهروندان، سال گذشته 9098 وسیله سنجش مورد استفاده در داد و ستد عمومی مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی ادامه داد: این ترازوها شامل ترازوهای دیجیتال، ترازوهای مرغی، باسکول‌های تا دو هزار  کیلوگرم  مورد استفاده در اصناف مختلف از جمله میادین میوه و تره‌بار، خواربار فروشی‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سوپرمارکت‌ها، طلافروشی‌ها و فرودگاه کرمانشاه بود.

به گفته مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه، بر اساس قانون کلیه وسایل توزین و سنجش باید به صورت دوره‌ای مورد آزمون قرار گرفته تا از هرگونه تخلف و ضرر کمی(کم فروشی) ناشی از غیر دقیق بودن آنها برای مصرف کننده و توزیع کننده جلوگیری شود.

نیازی خاطرنشان کرد: در صورت تایید صحت کار برچسب دوره و سال آزمون بر روی ترازوها نصب می‌شود و ترازوهای غیراستاندارد از رده خارج خواهد شد.

وی افزود: از 9098 آزمون صورت گرفته از وسایل سنجش، 532 مورد آنها شامل ترازوهای میادین میوه و تره بار، سوپر مارکت‌ها  و فروشگاه های زنجیره ای مردود و به‌منظور تعمیر و تعویض از دسترس خارج شد.

مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه از برخورد با افرادی خبر داد که وسیله سنجش آنها برچسب آزمون دوره‌ای را نداشته باشد و یا از بررسی وسایل سنجش خود ممانعت به عمل بیاورند.


انتهای پیام