• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-5184-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار کرمانشاه در نشست با استاندار دیالی:

برای بازسازی "دیالی" عراق آماده همکاری هستیم

استاندار کرمانشاه گفت: برای بازسازی و تامین زیرساختها در استان دیالی عراق آماده همکاری هستیم.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست با استاندار دیالی عراق با گرامیداشت یاد شهدای سرافراز و رزمندگان دلیری که در راه مبارزه با تکفیریهای داعش جانفشانی کردند، اظهار کرد: در این نشست بدنبال اهداف مشترک این دو استان هستیم.

وی به سابقه طولانی و آمادگی مرز خسروی جهت  تردد زائران امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت:  با وجود آمادگی این مرز جهت تردد زائرین و با وجود با تمام پی گیریهای مقامات ایرانی سال گذشته نتوانستیم از این فرصت استفاده کنیم. امیدواریم امسال هم کشور عراق از این خیر و  مزیت  بزرگ بهره ببرد و هم مشتاقان امام حسین(ع) در ایران بتوانند از آن استفاده کنند.

بازوند افزود:  قطعا در صورت همکاری و موافقت استان دیالی، دولت مرکزی عراق هم همکاری بیشتری برای بازگشایی مرز خسروی خواهد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه برای بازسازی و تامین زیرساختها در استان دیالی آماده  همکاری کامل است، اظهار کرد: انتقال دانش فنی با دارا بودن بیش از هفت هزار نیروی مهندس متخصص و صدها شرکت تخصصی و بازسازی راه‌ها، پل ها، مراکز دولتی و ... از جمله ظرفیت های کرمانشاه برای همکاری است.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه گمرکات دو کشور برای توسعه صادرات و واردات می توانند قدم های بزرگتر و با شتاب بیشتری بردارند، گفت: در این مورد ایران آماده تفاهم های بیشتر است.

بازوند افزود: استان کرمانشاه آماده ی مبادله بیشتر کالا و تعاملات اقتصادی در مرز سومار است.

در ین نشست تفاهم نامه همکاری مشترک مرزی و اقتصادی به امضای استانداران دو استان رسید.



انتهای پیام