• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-5484-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس اتحادیه لوازم خانگی فروشان کرمانشاه:

افق "لوازم خانگی" ایرانی در بازار روشن است

رئیس اتحادیه لوازم خانگی فروشان کرمانشاه با بیان اینکه حدود 80 درصد لوازم خانگی بازار کرمانشاه تولید داخل کشور است، گفت: افق کالای ایرانی در بازار لوازم خانگی روشن است و مردم به سمت تولیدات داخل روی آورده اند.

سید ستار موسوی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به وضعیت بازار لوازم خانگی در کرمانشاه، اظهار کرد: این بازار نیز مانند سایر بازارها چند وقتی درگیر رکود بود، اما از بهمن سال گذشته وضعیت خرید و فروش کمی بهتر شده است.

وی دلیل رونق نسبی بازار را افزایش کیفیت کالاهای تولید داخل و ترغیب مردم به خرید این کالاها عنوان کرد و افزود: اخیرا کیفیت کالاهای ایرانی بسیار خوب شده و به علاوه ضمانت و خدمات پس از فروش خوبی هم به مردم ارائه می‌شود.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی فروشان کرمانشاه معتقد است، در چنین شرایطی که کالای ایرانی با قیمت مناسب و کیفیت خوب عرضه می‌شود، مردم استقبال بیشتری از آن دارند.

به گفته موسوی، برخی از کالاهای برند خارجی مانند "سامسونگ" و یا "LG"نیز عمدتا به صورت قطعه وارد ایران شده و در داخل کشور مونتاژ می‌شود و به نوعی تولید داخل با ضمانتانه ایرانی است.

وی تصریح کرد: با این حساب نزدیک به 80 درصد لوازم خانگی موجود در بازار کرمانشاه ایرانی و حدود 20 درصد آن خارجی است.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی فروشان کرمانشاه  عنوان کرد: 20 درصد کالای خارجی که در بازار داریم هم عمدتا قاچاق است و توسط کولبران وارد می‌شود.

موسوی با بیان اینکه اکثر مغازه‌هایی که کالای قاچاق عرضه می‌کنند کالای خود را در معرض دید قرار نمی‌دهند، افزود: در صورت عرضه هرگونه لوازم خانگی قاچاق با واحد متخلف برخورد و کالا ضبط خواهد شد.

 وی با اشاره به اینکه در گذشته گاهی مردم به سمت مصرف کالاهای قاچاق به دلیل قیمت پایین آن می‌رفتند، اظهار کرد: بارها برای مردم پیش آمده که کالای قاچاق بدون ضمانت خریده و کالا خراب شده و امکان هیچ پیگیری نداشته است و پول مردم از دست رفته  و این امر باعث شده اعتماد مردم به کالای قاچاق از بین برود.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی فروشان کرمانشاه سپس به تاثیر نوسانات اخیر نرخ ارز بر بازار لوازم خانگی اشاره کرد و گفت: برخی از شرکت‌ها در ابتدای گرانی دلار قیمت خود را پنج تا 10 درصد افزایش دادند، اما با کاهش مجدد قیمت دلار، قیمت‌ها به حالت قبل برگشت.

به گفته موسوی، اکنون افزایش قیمتی در انواع لوازم خانگی در بازار نداریم.

وی تعداد واحدهای صنفی عرضه لوازم خانگی در بازار کرمانشاه را نیز 357 واحد اعلام کرد که کمتر از 10 واحد هم بدون مجوز فعالیت دارند و اخطار برای اخذ پروانه کسب به آنها داده شده است.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی فروشان کرمانشاه از نظارت جدی روی این واحدها خبر داد و افزود: نظارت بر قیمت، کیفیت و استاندارد کالا، قاچاق نبودن لوازم خانگی و ... توسط بازرسین اتحادیه و سایر دستگاه‌های نظارتی انجام می‌شود.انتهای پیام