• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-17914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

ثبت نام 1000 نفر برای شرکت در مسابقات قرآن کریم شهرستان کرمانشاه

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان کرمانشاه از ثبت نام هزار نفر برای شرکت در مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام جواد جاسمی در نشست خبری تشریح برنامه‌های مرحله شهرستانی چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، با اشاره به استقبال خوب مردم شهرستان کرمانشاه برای ثبت نام در این مسابقات، گفت: تاکنون هزار نفر برای شرکت در این مسابقات در شهرستان کرمانشاه ثبت نام کرده اند که 50 درصد از ثبت نام کنندگان خانم و 50 درصد دیگر آقایان هستند.

جاسمی اضافه کرد: یکی از دلایل استقبال خوب مردم برای ثبت نام در این مسابقات، ثبت نام از متقاضیان در جریان اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرکه بود.
 
به گفته رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان کرمانشاه سال گذشته تعداد شرکت کنندگان مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن کریم در شهرستان کرمانشاه کمتر از 500 نفر بود.

جاسمی سپس با اشاره به آغاز ثبت نام از متقاضیان شرکت در این دوره از مسابقات از اسفند سال گذشته، افزود: ثبت نام تا 30 فروردین ماه ادامه خواهد داشت و به احتمال زیاد تمدید مهلت ثبت نام را نیز شاهد خواهیم بود.

جاسمی با بیان اینکه این مسابقات در رشته‌های حفظ شامل حفظ پنج جزء، 10 جزء، 20 جزء و حفظ کل قرآن کریم برگزار خواهد شد، اضافه کرد: این مسابقات همچنین در رشته های قرائت، ترتیل، تفسیر و مفاهیم قرآنی برگزار می شود.

جاسمی افزود: متقاضیان بالای 18 سال سن می توانند برای شرکت در این مسابقات ثبت نام کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان کرمانشاه زمان برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن کریم در شهرستان کرمانشاه را 20 و 21 اردیبهشت ماه اعلام کرد و افزود: مسابقات خواهران در شهر کرمانشاه در مجتمع آل آقا واقع در خیابان ناصری و مسابقات برادران نیز در دانشکده علوم قرآنی واقع در بلوار شهید بهشتی شهر کرمانشاه برگزار خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه برگزیدگان مرحله شهرستانی به مرحله استانی اعزام خواهند شد، گفت: سه نفر اول برگزیده ضمن اعزام به مرحله استانی جوائز نفیسی هم دریافت خواهند کرد.

 به گفته وی تمامی شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات هدایای فرهنگی دریافت خواهند کرد.

جاسمی از تلاش برای برگزاری این دوره از مسابقات در سطح کیفی بالاتر خبر داد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان کرمانشاه اضافه کرد: در حاشیه برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن کریم در شهرستان کرمانشاه برای برگزاری محافل انس با قرآن کریم، کلاس های روخوانی، روانخوانی، حفظ، تفسیر و تجوید قرآن کریم برنامه‌ریزی شده است.

جاسمی سپس برگزاری چنین مسابقاتی را بهانه ای برای تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآن کریم و سبک زندگی اسلامی عنوان و ابراز امیدواری کرد: برگزاری چنین مسابقاتی بتواند نقش مهمی در نزدیک شدن جامعه به قرآن کریم داشته باشد.

جاسمی در ادامه با اشاره به برخورداری شهرستان کرمانشاه از موقوفات قرآنی خوب در کشور، گفت: شهرستان کرمانشاه در این حوزه حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

جاسمی سپس با اشاره به دو وقف جدید قرآنی در شهرستان کرمانشاه با موضوع تبلیغ و ترویج قرآن کریم در سال گذشته، گفت: شهرستان کرمانشاه با برخورداری از موقوفه کوثر اهل بیت بزرگترین موقوفه قرآنی کشور را در اختیار دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شهرستان کرمانشاه در ادامه با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان از برنامه‌ریزی برای برگزاری نشست های سبک زندگی اسلامی با حضور اساتید برجسته، از محل نیات واقفین شهرستان کرمانشاه در حوزه های قرآنی خبر داد.

وی اشاره ای هم به فعالیت های قرآنی صورت گرفته در شهرستان کرمانشاه در سال گذشته داشت و افزود: سال گذشته به درخواست ادارات 700 هزار جلد قرآن کریم از محل عواید موقوفات خریداری و بین مردم استان توزیع شد.

باید نسل جوان را با قرآن آشنا کرد

حجت الاسلام سید ناصر سیدآقایی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه دو شهرستان کرمانشاه نیز در ادامه این نشست خبری با اشاره به عنایت ویژه مقام معظم زهبری به برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم، گفت: انتظار می رود انعکاس مسابقات قرآنی بگونه ای باشد که نسبت به سنوات قبل شاهد درخشش بیشتر شهرستان کرمانشاه در این مسابقات باشیم.

سیدآقایی از قرآن کریم به عنوان سرمایه ای ارزشمند یاد کرد و افزود: باید این سرمایه گرانسنگ را آنطور که شایسته است به نسل جوان معرفی کنیم.

وی بر ضرورت برنامه ریزی برای آشناسازی نسل جوان با قرآن کریم تاکید کرد و گفت: این مهم با توجه به شبهه افکنی‌های دشمنان در فضای مجازی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

سیدآقایی با اشاره به اینکه در سایه انس و الفت با این کتاب آسمانی خیلی از مشکلات از جامعه رخت بر خواهد بست، تاکید کرد: باید تمامی مدیران و مسئولان کشور با این کتاب آسمانی مانوس باشند.انتهای پیام