• جمعه ۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-485-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سردار عامری:

عراق و سوریه مسیری برای حمله داعش به ایران بودند/فرزندان این سرزمین مانع شدند


مشاور رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور گفت: عراق و سوریه مسیری برای حمله "داعش" به ایران بودند، اما دلیرمردی فرزندان این سرزمین مانع آنان شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سردار داوود عامری امروز (هفتم اردیبهشت) در بازدید از یادمان مرصاد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات مرصاد و تقدیر از فداکاری و رشادت های آنان گفت: کرمانشاه سرزمین دلیرمردان و شیرزنان است و ایران همواره خاطره رشادت ها و سلحشوری مردم این منطقه را در طول هشت سال دفاع مقدس از یاد نمی برد.

وی به حمله داعش به کشور عراق اشاره کرد و افزود: در سفر به این کشور وحشت مردم را نظاره گر بودم که به راحتی خانه و کاشانه خود رها می کردند، اما در طول هشت سال دفاع مقدس مردم کرمانشاه لحظه ای عقب نننشستند و جانانه در برابر دشمن مقاومت کردند.

وی یادآور شد: مردم کرمانشاه هشت سال زیر بمباران و هجمه سنگین دشمن بودند، اما کوچک و بزرگ آنها عقب ننشست و جانانه از آب و خاک این میهن دفاع کردند.  

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هدف داعش حمله به ایران بود، نه عراق و سوریه، گفت: دو کشور عراق و سوریه تنها مسیری برای حمله داعش به ایران بودند، اما این فداکاری و رشادت فرزندان این سرزمین بود که باعث شد داعش حتی جرات کوچکترین تعرض به خاک ایران را نداشته باشد و امنیت ارزنده امروز مرهون فداکاری آن عزیزان است.

عامری به امنیت مطلوب ایران اشاره کرد و افزود: امروز حتی دشمنان این آب و خاک نیز به وجود این امنیت اعتراف دارند و ایران را جزیره با ثبات و امن منطقه خطاب می‌کنند.

وی افزود: دلیرمردی فرزندان این سرزمین نه تنها امنیت ایران را رقم زده بلکه تحفه امنیت را به کشورهایی مانند لبنان و عراق و سوریه هم هدیه کرده است.

وی در ادامه مرصاد را یادمان دو خاطره مقاومت و ذلت دانست و افزود: این مکان خاطره ذلت آنانی است که میهن خود را فروختند و تاریخ ایران از آنان همواره با شرمندگی یاد خواهد کرد.

عامری تصریح کرد: اما این مکان مقدس خاطره آن جوانان دلیر را که مردانه ایستادند و از میهن خود دفاع کردند را هم برای ابدیت در ذهن خود دارد.

وی با اشاره آغاز سفرهای راهیان نور کشور از امروز گفت: این سفرهای نورانی و الهی برای سیر و سلوک در معرفت شهدای هشت سال دفاع مقدس است.

 عامری از راهیان نور به عنوان یک عملیات بزرگ فرهنگی یاد کرد و افزود: با این سفر هاست که یاد و خاطره شهدا زنده شده و فداکاری آنها برای نسل جدید بازگو و بازتولید می‌شود.

انتهای پیام