• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-7084-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون امور اقتصادی استانداری:

کرمانشاه می‌تواند صاحب 3 کارخانه قند دیگر شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: کرمانشاه ظرفیت احداث یک تا سه کارخانه قند دیگر را دارد.

رضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به ظرفیت قابل توجه کرمانشاه در تولید چغندر قند، اظهار کرد: سال گذشته حدود 400 هزار تن چغندرقند تحویل دو کارخانه اسلام آبادغرب و بیستون شد.

وی با اشاره به مازاد 500 هزار تنی چغندرقند که از استان کرمانشاه خارج شد، خاطرنشان کرد: این چغندرها عمدتا به قزوین، چهار محل و بختیاری، اصفهان، مشهد و ... می‌رود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه نباید اجازه داد این ظرفیت از دست استان برود، عنوان کرد: با بهره‌برداری از سامانه گرمسیری میزان چغندر تولیدی در استان بیش از این هم افزایش می‌یابد.

رحیمی معتقد است برای استفاده از این ظرفیت‌، نیازمند احداث حداقل یک تا سه کارخانه قند دیگر در کرمانشاه هستیم.

وی با اشاره به پای کار بودن سرمایه‌گذاران برای احداث کارخانه قند در کرمانشاه، تاکید کرد: سه گروه از سرمایه‌گذاران در حال بررسی ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها برای سرمایه‌گذاری هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، اظهار کرد: این گروه‌ها در حال بررسی شهرهای مختلف استان از نواحی گرمسیری و غربی گرفته تا مناطق میانی و در نهایت شرق استان شامل کنگاور، صحنه و ... هستند.

رحیمی تصریح کرد: در هریک از این شهرستان ظرفیت‌ و زیرساخت‌های مناسب برای احداث کارخانه قند وجود دارد و هر یک از این گروه‌های سرمایه‌گذاری تکنولوژی‌های خاص خود را هم دارند.

وی فرآوی محصولات کشاورزی و توسعه صنایع تبدیلی را با توجه به ظرفیت خوب استان در حوزه کشاورزی از مهمترین راه‌های ایجاد اشتغال در کرمانشاه عنوان کرد.انتهای پیام