• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-25314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

یک مسئول:

اجازه توسعه چاه‌های غیرمجاز در استان را نداده‌ایم

مجری طرح تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه گفت: با استقرار گشت‌های نظارتی اجازه توسعه چاه های غیرمجاز در سال 96 را نداده ایم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، علی جلیلیان در نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان که در دادسرای کرمانشاه برگزارشد، با بیان اینکه انسداد چاه های آب غیرمجاز همواره با مقاومت های اجتماعی مواجه می شود، اظهار کرد: شرکت آب منطقه ای کرمانشاه با توجه به ظرفیت و توان خود به مقابله با این تخلف می پردازد.

وی اعتبارات مربوط به انسداد چاه های غیر مجاز را ناکافی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر پیمانکار این طرح 750 میلیون تومان از شرکت آب منطقه ای طلب دارد و اعتباراتی نیز که باید تخصیص می یافت، تخصیص پیدا نکرده است.

مجری طرح تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای استان کرمانشاه تاکید کرد: گشت های نظارت این شرکت بطور مداوم در مناطق مختلف استان سرکشی می کنند تا مانع حفر چاه غیرمجاز شوند.

وی تعداد چاه های مجاز استان را حدود 12 هزار حلقه اعلام کرد و افرود: همچنین حدود 6800 حلقه چاه غیر مجاز در استان وجود دارد که 2700 حلقه آن مربوط به قبل از سال 85 است.

جلیلیان عنوان کرد: با گشت زنی های مداومی که صورت می گیرد اجازه توسعه چاه های غیرمجاز را نداده ایم.

وی خاطرنشان کرد: تا پایان سال 96 بیش از 3900 حلقه چاه غیرمجاز را در استان مسدود کرده ایم که از این تعداد 429 مورد آن مربوط به سال گذشته است.

به گفته این مسئول نبود اعتبارات مهمترین مانع پیش روی مسدود کردن چاه های غیرمجاز در سطح استان است.

در ادامه این نشست مرتضی حسن آبادی مدیر امور آب شهرستان کرمانشاه با اشاره به وجود 87 مغازه کارواش و قالیشویی در سطح شهرستان کرمانشاه گفت: از این تعداد 42 مورد آب خود را از طریق آب شرب شبکه و 45 مورد نیز از طریق چاه تامین می کنند.

وی از ابلاغ دستورالعمل جداسازی سامانه آب شرب به کارواش ها و قالیشویی ها خبر داد و تاکید کرد: متاسفانه تعداد واحدهایی که برای تعیین تکلیف تامین آب واحدهایشان مراجعه کرده اند، زیاد نبوده است.

به گفته این مسئول میزان مصرف آب شرب در کارواش ها و قالیشویی های کرمانشاه چندان بالا نیست.


انتهای پیام