• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-10484-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس اتحادیه قنادان کرمانشاه اعلام کرد

"زولبیا و بامیه" کیلویی 12 هزار تومان

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه گفت: رمضان امسال زولبیا و بامیه درجه یک با قیمت کیلویی 12 هزار تومان در بازار کرمانشاه به فروش می‌رسد.

علیرضا ناصری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از تعیین قیمت زولبیا و بامیه برای رمضان امسال خبر داد و اظهار کرد: قیمت هر کیلو زولبیا و بامیه درجه یک 12 هزار تومان و زولبیا و بامیه درجه دو 10 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه قیمت‌ها نسبت به سال گذشته حدود 10 درصد گرانتر شده، افزود: این در حالیست که قیمت برخی از اقلام مانند تخم مرغ نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه با اشاره به فعالیت حدود 180 قنادی و شیرینی فروشی در سطح شهر کرمانشاه، خاطرنشان کرد: از این تعداد حدود 80 تا 90 واحد قنادی درجه یک و مابقی قنادی درجه دو هستند.

وی از تشدید نظارت‌ها بر واحدهای قنادی در ایام ماه رمضان یاد کرد و ادامه داد: نظارت‌ها از بعد بهداشت، کیفیت، قیمت، استاندارد و ... صورت می‌گیرد.

ناصری از مردم خواست زولبیا و بامیه را صرفا از واحدهای صنفی دارای پروانه کسب تهیه کنند و گفت: در این ایام برخی مغازه‌های صنوف دیگر  با تغییر موقت  فعالیت خود، زولبیا و بامیه عرضه می‌کنند که کار آنها تخلف است و از مردم هم می‌خواهیم از خرید از این واحدها خودداری کنند.

رئیس اتحادیه قنادان کرمانشاه تاکید کرد: فعالیت  دستفروشان نیز به هیچ عنوان زیر نظر اتحادیه نیست و امکان هیچ نظارتی بر فعالیت آنها نداریم، از این رو به مردم توصیه می‌کنیم زولبیا و بامیه را از دستفروشان نخرند.انتهای پیام