• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-12814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

کشف 280 راس "دام" قاچاق در کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از کشف 288 راس دام قاچاق در شهرستان های کنگاور و سنقروکلیایی به ارزش 2 میلیارد و 700 میلیون ریال خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، سردار منوچهر امان اللهی اظهار کرد: محموله اول به تعداد 178 راس دام توسط ماموران انتظامی شهرستان کنگاور کشف شد.

وی افزود: ماموران پلیس کنگاور پس از اطلاع از اینکه یک دستگاه تریلی قصد انتقال دام قاچاق از مسیرهای فرعی به داخل شهرستان را دارد موفق به شناسایی مسیر حرکت آن شده و در فرصتی مناسب نسبت به توقیف خودروی مذکور اقدام کردند.

امان اللهی خاطرنشان کرد: پس از بازرسی از این خودرو، 178 راس دام که فاقد هرگونه مجوز دامپزشکی بود و طبق نظر کارشناسان ارزش آن به یک میلیارد و 500 میلیون ریال می رسید، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری راننده و معرفی وی به دستگاه قضائی برای سیر مراحل قانونی و صدور حکم مناسب خبر داد.

وی در ادامه به کشف محموله دوم دام قاچاق اشاره کرد وافزود: این محموله به تعداد 110 راس دام توسط ماموران انتظامی شهرستان سنقروکلیایی کشف شد.

امان اللهی خاطرنشان کرد: پلیس سنقروکلیایی در حین گشت‌زنی به یک دستگاه کامیون که حامل تعداد زیادی دام قاچاق بود مشکوک شد و با شگرد خاصی موفق به کنترل و توقیف آن شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: این محموله شامل 110 راس دام قاچاق بود که طبق نظر کارشناسان ارزش آن به بیش از یک میلیارد و 200 میلیون ریال می رسد.

وی همچنین از دستگیری دو متهم در این رابطه و معرفی آن ها به دستگاه قضائی جهت صدور احکام لازم خبر داد.

امان اللهی در پایان برخورد با قاچاق در سال حمایت از کالای ایرانی را یکی از اولویت های پلیس کرمانشاه برشمرد.


انتهای پیام