• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-13014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

/حمایت از فلسطین؛ آبرو برای ایران/

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: صهونیست‌ها تسلط بر جهان را در برنامه دارند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: صهیونیست ها تسلط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بر جهان را در برنامه دارند. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حسین مظفر امروز(18 خرداد) در مراسم راهپیمایی روز قدس در کرمانشاه،  بااشاره به به برنامه ریزی کشور انگلیس در 100 سال پیش برای اشغال و قیمومیت محض بر منطقه خاورمیانه، اظهار کرد: از زمانی که فلسطین با توطئه انگلیس به دو بخش عبری و عربی تقسیم شد، 70 سال می گذرد. 

وی ادامه داد: 70 سال است که فلسطینیان به دسیسه انگلیس خائن گرفتار سلطه و اشغال صهونیست هایی شده اند که بصورت پراکنده در دنیا زندگی می کردند، اما با مصادره و اشغال فلسطین جمع شدند. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: از آن روز اشغال که روز "نکبت" نامگذاری شده تاکنون هر روز خانه و کاشانه فلسطینیان توسط بولدوزرهای غول پیکر اسرائیل بر سر آنان خراب می شود و فلسطینیان محروم را آواره می کند. 

وی افزود: در این 70 سال اشغال تعداد کم یهودیان ساکن در فلسطین که پنج هزار نفر بودند به پنج میلیون نفر افزایش یابد و در مقابل پنج میلیون فلسطینی از محل زندگی خود آواره شدند. 

مظفر با بیان اینکه این اشغالگری ها با حمایت آمریکا، چراغ سبز سران استکبار و سکوت ذلت بار سران عرب رقم خورده، گفت: صهونیست ها در ابتدا کمتر از یک درصد از زمین های فلسطینیان را اشغال کرده بودند، اما اکنون بر 90 درصد از خاک فلسطین مسلط شده اند. 

وی به مقاومت برخی از کشورهای عربی در مقابل اسرائیل در 70 سال پیش و زمان اشغال فلسطین اشاره کرد و افزود: این کشورها حتی با اسرائیل نیز وارد جنگ شدند اما در جنگ شکست خوردند و این شکست گسترش و پیشروی اشغال و سلطه گری اسرائیل را افزایش داد. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: در جریان مقابله اول مسلمانان با صهونیست ها، وقتی دیدند که تاب مقابله با اسرائیل را ندارند روند سازش را در پیش گرفتند. سالها مردم فلسطین گرفتار فریب سران عرب شدند و وقت آنها صرف جلسات سازش و مذاکره ای شد که در هرکدام از این جلسات بخشی از اهداف فلسطینی ها قربانی و پیشروی های اسرائیل بیشتر شد. 

وی تاکید کرد: علاوه براین، در داخل فلسطین نیز کسانی که سردمدار مبارزه بودند نتوانستند اهداف فلسطین را پیش ببرند و فعالیت آنان جز پیشروی اسرائیل و عقب ماندن فلسطین ثمر دیگری نداشت و این فرآیند سالها تکرار شد. 

مظفر ظهور انقلاب اسلامی را باعث برافتادن پرده تزویر و فریبکاری سران عرب و آشکار شدن بی عرضگی سردمداران مبارزه با اسرائیل عنوان کرد و گفت: امام راحل(ره) با مطرح کردن جمعه آخر ماه رمضان به نام روز "قدس" مسئله فلسطین را جهانی کرد و از مسلمانان جهان دعوت کرد تا برای دفاع از فلسطین همه به میدان بیایند. 

وی خاطر نشان کرد: امام(ره)با این اقدام انقلابی پیشتاز حمایت از فلسطین و مدافع حقیقی مردم فلسطین بود. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امام (ره) توانست از هر فرد مسلمان فلسطینی یک رزمنده، مجاهد و مبارز شهادت طلب بسازد،  اضافه کرد: امام با موضع گیری انقلابی خود آرمان فلسطین را به آرمان مشترک جهانی تبدیل کرد، خطر اسرائیل را به گوش همه مسلمانان رساند و خواب راحت اشغالگران را سلب کرد. 

وی با اشاره به مطرح کردن برخی از سوال ها و شائبه ها مبنی بر اینکه چرا ایران باید وارد موضوع فلسطین شود، تاکید کرد: دشمنان ما و دشمنان فلسطین به دنبال اینگونه شائبه ها هستند و شائبه انگاری مسئله فلسطین را درصدر منازعات عمومی قرار داده اند. 

مظفر متذکر شد: مسئله فلسطین  برخی از شائبه های مطرح شده همچون مسئله قومی قبیله ای، عبری عربی، ارضی و حتی اختلافات دینی نیست، بلکه مسائل مهم و خطرناک و اساسی است که در پشت پرده قرار دارد. 

وی با بیان اینکه امام (ره) از سال 42 خطر اسرائیل را گوشزد می کرد،  عنوان کرد: امام (ره) اسرائیل را یک غده سرطانی که باید از صحنه روزگار محو شود می دانست و موضوع فلسطین را موضوع اول جهان اسلام عنوان می کردند. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهمیت بیت المقدس، گفت: بیت المقدس از جمله مکان های مقدس مورد احترام ادیان بزرگ الهی است و زادگاه، محل ظهور و مزار بسیاری از پیامبران  الهی بوده، لذا مکان بزرگی است که نمی توانیم به‌سادگی از آن بگذریم.

وی ادامه داد: بیت المقدس قبله اول مسلمانان جهان است و پیامبر 13 سال در مکه و یک سال در هجرت(در مدینه) به سوی بیت المقدس نماز می خواندند. قدس سرزمین اسلام و معراج پیامبر اکرم و مسجد الاقصی دومین مسجد بعد از مسجد الحرام در دنیا است. 

مظفر به اهمیت استراتژیکی بیت المقدس  پرداخت و عنوان کرد: بیت المقدس در منطقه ای حساس، در چهارراه بین المللی و در منطقه ای که 70 درصد از انرژی های جهان در آن تولید می شود و مسلمانان در آن قرار دارند واقع شده، لذا توطئه استقرار اسرائیل در این منطقه به این دلایل است. 

وی اسرائیل را رژیمی منحوس و نژاد پرست خواند که قتل غیر یهودیان را واجب و قربانی در راه خدا می دانند. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام برنامه اسرائیلی ها را تسلط بر کل دنیا اعلام کرد و افزود: آنها با این اندیشه خرافی که اجداد آنها حضرت سلیمان و داوود بر کل دنیا مسلط بوده اند، 120 سال پیش جلسه ای تشکیل دادند و برای احیاء عظمت یهود و پیدا کردن محلی برای استقرار خود برنامه ریختند. 

وی تاکید کرد: آنها در ابتدا اقدام به خرید زمین فلسطینی ها کردند تا بتوانند مکانی داشته باشند، سپس بصورت مداوم زمین های دیگر را تصرف و شرکت های بزرگ را احداث کردند. 

مظفر با بیان اینکه اسرائیلی ها می خواهند تسلط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بر دنیا داشته باشند، عنوان کرد: درحال حاضر از نظر اقتصادی بزرگترین سرمایه داران و از نظر فرهنگی بزرگترین سینماها و رسانه ها در اختیار صهیونیست هاست و از نظر سیاسی نیز نفوذ در کشورهای بزرگ توسط اسرائیلی ها انجام گرفته است. 

وی اسلام ستیزی را جزو ذات اسرائیلی ها دانست و گفت: صهیونیست‌ها دشمن ترین دشمنان برای مسلمانان و سایر ادیان بزرگ الهی هستند. 

وی به تخریب بیت المقدس توسط اسرائیلی ها با این عقیده خرافی که این‌کار باعث ظهور مسیح می شود، اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی و موضع گیری های امام راحل(ره) چهره ریاکارانه سران عرب در دفاع دروغین آنها از فلسطین و همراهی‌شان با صهیونیست ها را آشکار کرد. 

وی اسرائیل، آمریکا و آل سعود را سه ضلع پلیدی خواند که در حال نقشه کشیدن برای منطقه خاورمیانه هستند و در ادامه تاکید کرد: این قطار توطئه و خیانت به فلسطینیان به گل فرو خواهد نشست.


انتهای پیام