• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3884-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه:

خانه در برخی نقاط کرمانشاه 100 درصد گران شده است + قیمت‌ها

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه از افزایش حداقل 30 تا 40 درصدی قیمت مسکن در کرمانشاه خبر داد و افزود: اجاره‌خانه نیز بین 20 تا 30 درصد بیشتر شده است.

محسن ملکی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به افزایش قیمتی که از حدود یک ماه قبل در بازار مسکن آغاز شده، گفت: این افزایش قیمت از تهران آغاز شد و به تمام شهرستان‌های کشور رسید.

وی اظهار کرد: هیچ توجیه خاصی برای این افزایش قیمت ناگهانی وجود ندارد و تنها عامل برای گران شدن مسکن را می‌توان ناشی از نبود نظارت دانست که هرکس هرچقدر که بخواهد قیمت ملک خود را بالا می‌برد.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با بیان اینکه افزایش قیمت در برخی نقاط تا 100 درصد هم بوده است، عنوان کرد: افزایش قیمت مسکن با توجه به مناطق مسکونی متفاوت است و در برخی از کوچه‌های خیابان برق قیمت‌ها میلیونی اضافه شده است.

ملکی بیشترین افزایش قیمت را مربوط به خیابان برق، خیابان کسری و خیابان گلستان دانست که قیمت ملک در این نواحی از 70 درصد تا 100 درصد بالا رفته است.

وی یادآوری کرد: در دیگر مناطق هم افزایش قیمت‌ داشتیم که بین 30 تا 40 درصد بوده است.

به گفته این کارشناس بازار مسکن، همزمان با بهای ملک، اجاره خانه نیز به شدت بالا رفته و بین 20 تا 30 درصد بیشتر شده است.

ملکی افزایش قیمت اجاره بها را نیز متغییر دانست که به منطقه مسکونی بستگی دارد و تاکید کرد: بیشترین افزایش اجاره بها را نیز از مناطق بالای شهر داشتیم.

وی معتقد است، این افزایش قیمت‌ها بار دیگر به رکود بازار مسکن دامن می زند، زیرا مردم با این قیمت‌ها به هیچ عنوان توان خرید خانه ندارند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با بیان اینکه مشخص نیست این افزایش قیمت‌ تا کی ادامه پید ا می‌کند، گفت: نمی‌توان پیش‌بینی کرد قیمت‌ها دوباره ارزان خواهد شد یا نه.

ملکی با اشاره به افزایش تقاضا برای معامله ملک خصوصا رهن و اجاره در فصل تابستان، خاطرنشان کرد: افزایش قیمت‌ها به احتمال زیاد تا زمانی که تقاضا زیاد است ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: بارها اعلام کرده ام اگر قیمت‌گذاری مشخصی در سراسر کشور برای انواع مسکن آپارتمانی، ویلایی، کلنگی و ... صورت گیرد دیگر شاهد چنین افزایش قیمت‌های دلخواهی نیستیم.

به گزارش ایسنا، قیمت آپارتمان در مناطق مختلف شهر کرمانشاه به شرح زیر است:

آپارتمان 130 متری در فرهنگیان فاز یک 286 میلیون تومان

آپارتمان 100 متری در الهیه 200 میلیون تومان

آپارتمان 100 متری لوکس در 22 بهمن 500 میلیون تومان

آپارتمان 100 متری در رفعتیه 150 میلیون تومان

آپارتمان 75 متری در شهرک ژاندارمری 110 میلیون تومان

آپارتمان 114 متری در بلوار زن 199 میلیون تومان

آپارتمان 170 متری در کارمندان 340 میلیون تومان

آپارتمان 160 متری ابتدای بهار 350 میلیون تومان


انتهای پیام