• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-13014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار کرمانشاه:

"سازمان برنامه و بودجه" چالش‌های استان را در توزیع اعتبارات مدنظر قرار دهد

استاندار کرمانشاه با انتقاد از عملکرد سازمان برنامه و بودجه استان در توزیع اعتبارات بین فصول، از این سازمان خواست در توزیع اعتبارات نگرانی‌ها و چالش های استان را مدنظر قرار دهد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز (19 خرداد) در جلسه شورای برنامه ریزی استان، این شورا را موتور محرکه توسعه استان عنوان کرد و افزود: برای هرچه پربارتر شدن جلسات این شورا نیاز است کارگروه‌های ذیل این شورا که مرجع تصمیم گیری این شورا هستند فعال شوند.

وی در خصوص توزیع اعتبارات استان بین فصول، گفت: این نوع توزیع اعتبارات آنطور که مشخص است مقداری سلیقه ای انجام شده و مشکلات استان و چالش های آن در این توزیع اعتبارات دیده نشده است.

وی افزود: عملکرد سازمان برنامه و بودجه باید بگونه ای باشد که چالش های و نگرانی های استان را رفع کند و این سازمان باید بداند مشکل اول استان بیکاری است و این معضل بزرگ را باید در توزیع اعتبارات مد نظر داشته باشد و بدون در نظر گرفتن این معضل توزیع اعتبارات عملا ناقص است.

بازوند تاکید کرد: همچنین در توزیع اعتبارات باید اقتصاد مقاومتی لحاظ شود و بدون لحاظ کردن این سیاست ها قطعا توزیع خوبی در اعتبارات نخواهیم داشت.

استاندار کرمانشاه با اشاره به وجود پروژه‌های نیمه تمام بسیار در استان، گفت: اولولیت استان تکمیل این پروژه‌ها  است، اما این به این معنی نیست که نتوانیم پروژه جدید تعریف کنیم.

وی افزود: قطعا شهرستان‌های ما نیاز به تعریف پروژه‌های جدید دارند، اما باید این پروژه‌ها حتما اولویت داشته باشند و باید در کمیته ماده 23 سازمان برنامه و بودجه استان اولویت آنها تایید شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه از تصویب افزایش تسهیلات بازسازی مناطق زلزله زده در مجلس خبر داد و افزود: طبق مصوبه این مجلس رقم این تسهیلات در شهر به 50 میلیون تومان و در روستا به 40 میلیون تومان افزایش یافته است، اما برای اجرایی کردن آن منتظر ابلاغ بانک مرکزی هستیم.

بازوند همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش با قدردانی از حضور پرشور مردم کرمانشاه در راهپیمایی روز قدس گفت: این حضور پرشور به نوعی تجدید بیعت با آرمان های امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری است.

وی افزود: این حرکت خودجوش مردم کرمانشاه این پیام را دارد که ایران و ایرانی همیشه حامی مردم مظلوم فلسطین خواهند بود و برای اسراییل نیز این پیام را دارد که سرزمین های اشغالی جای امنی برای آنها نخو اهد بود.

 


انتهای پیام