• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-13214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کرمانشاه عنوان کرد:

ممنوعیت نهادهای دولتی و غیردولتی در استخدام مشمولان غایب

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: هیچ نهاد دولتی حق استخدام مشمولان غایب نظام وظیفه را ندارد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ زندی امروز(19 خرداد) در نشستی خبری اظهار کرد: برابر ماده 62 قانون نظام وظیفه، هیچ وزازتخانه و یا موسسه دولتی حق استخدام مشمولان غایب را ندارد.

وی ادامه داد: همچنین در ماده 63 این قانون قید شده چنانچه وزارتخانه ها و نهادهای دولتی مشمولان غايب را بکار بگیرند، برای بار اول و دوم به كسر نصف حقوق از شش ماه تا یک سال و در صورت تكرار سه مورد يا بيشتر به انفصال دائم از خدمت توسط دادگاه صالح محكوم خواهند شد.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه تصریح کرد: طبق ماده 63 مکرر نیز کسانی که مشمولان غایب را در موسسات دولتي و غيردولتي از قبيل كارخانه‌ها، شركت‌ها، آموزشگاه‌ها، كارگاه‌ها، بنگاه‌ها، مغازه‌ها و تعميرگاه‌ها بکارگيري کنند، توسط نيروي انتظامي و نماینده وزارتخانه‌هاي تعاون، كار و رفاه اجتماعي و صنعت، معدن و تجارت شناسايي شده و علاوه براینکه به محاكم صالحه قضايي معرفي مي‌شوند، براي بار اول به شش میلیون و 507 هزار تومان جریمه و در صورت تکرار تا سه برابر این مبلغ جریمه می شوند.

وی تاکید کرد: ستادکل نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و دولت در راستای تعیین تکلیف مشمولان غایب تدابیری اندیشیده و دستورالعمل طرح جریمه مشمولان غایب در سال 97 را اعلام کردند که میزان جریمه درنظر گرفته شده همانند سال گذشته و بدون افزایش است.

به گفته این مقام انتظامی استان، مبلغ جریمه در نظر گرفته شده براساس سطح مدرک تحصیلی مشمولان متفاوت است و میزان جریمه درنظر گرفته شده برای مشمولان زیر دیپلم 10 میلیون تومان، دیپلم 15 میلیون تومان، فوق دیپلم 20 میلیون تومان، کارشناسی 25 میلیون تومان، کارشناسی ارشد 30 میلیون تومان، دکترای عمومی پزشکی 35 میلیون تومان، دکترای تخصصی غیرپزشکی 40 میلیون تومان و دکترای تخصصی علوم پزشکی و بالاتر 50 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه امکان پرداخت جریمه هم بصورت نقدی و هم اقساطی وجود دارد، عنوان کرد: درصورت اقساط شدن جریمه باید یک سوم آن پرداخت شود که پس از پایان قسط آخر کارت پایان خدمت به مشمول تحویل می شود.

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه افزود: همانند سنوات گذشته تسهیلات و امتیازات ویژه ای برای مشمولان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده که در حال حاضر شیوه نامه آن درحال تدوین است که پس از ابلاغ اطلاع رسانی خواهد شد.

وی افزود: مشمولانی که دارای همسر هستند، مشمول پنج درصد تخفیف در پرداخت جریمه خواهندشد و درصورت داشتن فرزند نیز به ازاء هر فرزند پنج درصد تخفیف خواهند داشت.

زندی تاکید کرد: درصورتی که مشمولان و خانواده های آنان سوال و یا مشکلاتی داشته باشند می توانند با شماره 99480-083 تماس گرفته و یا به سامانه پیامکی 110206010 سوال خود را ارسال کنند و یا به سامانه اینترنتی www.vazifeh.pollice.ir مراجعه کنند.


انتهای پیام