• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6084-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

استاندار کرمانشاه:

برنامه زمان‌بندی جابجایی روستاهای مناطق زلزله‌زده زودتر اعلام شود

استاندار کرمانشاه گفت: بنیاد مسکن باید تا هفته آینده برنامه زمان‌بندی جابجایی روستاهایی که در زلزله تخریب شده و نیاز به جابجایی دارند را اعلام کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست ستاد بازسازی استان، اظهار کرد: این روستاها باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شده و بنیاد مسکن موظف است تا هفته آینده برنامه زمان بندی جابجایی این روستاها را اعلام کند.

در این نشست از سوی بنیاد مسکن عنوان شد پس از بررسی های صورت گرفته 55 روستای در معرض خطر در مناطق زلزله زده استان شناسایی شده که از این تعداد 17 روستا نیاز به جابجایی کامل و یازده روستا نیاز به جابجایی بخشی از روستا دارند.

استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه بانکها نباید به هیچ بهانه ای از پرداخت تسهیلات جهت احداث پیلوت واحدهای مسکونی شهری در مناطق زلزله زده امتناع کنند، گفت: مگر می توان شهری را بدون پارکینگ ساخت.

بازوند گفت: شهرداری مالکین واحدهای احداثی را ملزم به ساخت پیلوت کرده و در پروانه ساخت واحدها نیز عنوان "پیلوت مسکونی" قید می شود، لذا بانکها نباید از پرداخت تسهیلات پیلوت امتناع کنند.

وی افزود: بانکها باید بدانند شرایط زلزله شرایط ویژه ای است و نباید مانع تراشی کنند.

در این نشست مقرر شد بانکها بابت احداث پیلوت واحدهای مسکونی شهرهای زلزله زده نیز یک فقره تسهیلات پرداخت کنند.

بازوند همچنین بر اتمام ساخت مدارس روستایی مناطق زلزله زده تا مهرماه تاکید کرد و گفت: مدارس شهری این مناطق نیز با چند ماه تاخیر باید تحویل شود.

استاندار کرمانشاه همچنین بر تسریع در تامین زمین مورد نیاز برای احداث واحدهای مسکونی مستاجرینی که واحد آنها در زلزله تخریب شده، تاکید کرد.

رضا خواجه ای مسئول ستاد بازسازی مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه نیز گزارشی از آخرین وضعیت ساخت و ساز در این مناطق ارائه داد و گفت: تاکنون 28 هزار و 650 واحد آواربرداری شده، 23 هزار و 857 واحد پی کنی شده، برای 15 هزار و 485 واحد فنداسیون اجرا شده، 10 هزار و 510 واحد اسکلت اجرا شده و در 6573 واحد سقف اجرا شده است.

انتهای پیام