• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-2214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

پیکر شهید مدافع حرم(شاهرخ دایی پور) امروز تشییع می‌شود

پیکر مطهر سردار سرتیپ دوم پاسدار «شاهرخ دایی‌پور» از فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس که حین عملیات مستشاری در شهر بوکمال سوریه به شهادت رسید، امروز(دوشنبه) تشییع می شود.

به گزارش ایسنا، در پی شهادت سردار سرتیپ دوم پاسدار «شاهرخ دایی‌پور» از فرماندهان و پیشکسوتان دوران دفاع مقدس حین عملیات مستشاری در شهر بوکمال سوریه، مراسم وداع و تشییع پیکرمطهراین سردار غیور مدافع حرم صبح امروز (دوشنبه ۴ تیر) در تهران برگزار خواهد شد.

مراسم وداع  با پیکراین سردار سرافراز سپاه اسلام از ساعت ۸ صبح امروز(دوشنبه) در محل مسجد جامع دانشگاه امام حسین(ع)   در تهران برگزار می‌شود. همچنین مراسم تشییع پیکر این شهید مدافع حرم نیز از ساعت ۹ صبح امروز، با حضور فرماندهان، مسئولین و آحاد مردم  از مقابل مسجد حضرت امیر المومنین(ع) واقع در شهرک شهید محلاتی  برگزار خواهد شد.

 دایی پور در سال ۱۳۴۰ در شهر کرمانشاه به دنیا آمد. در مبارزات حق‌طلبانه مردم ایران علیه رژیم ستم شاهی فعالانه مشارکت جست و با شروع تجاوز دشمن بعثی به میهن عزیزمان به صورت بسیج نیروی مردمی در دفاع مقدس حضور پیدا کرد. شهید دایی پور در طی ۸۵ ماه حضور در جبهه‌ها به افتخار جانبازی نائل آمد و در مسئولیت‌های مختلف از جمله فرماندهی یگان‌های توپخانه، ادوات و ضد زره لشکر نبی اکرم(ص) و قرارگاه نجف خدمت  کرد و نیروهای زیادی را در این رسته‌ها تربیت کرد.

شجاعت و دلاوری‌های او در عملیات‌های مختلف جنگ زبان زد همرزمان و مسئولین دفاع مقدس شد بطوریکه بارها مورد تقدیر و تشویق فرماندهان سپاه قرار گرفت. بعد از پایان جنگ با استفاده از تجربیات خود در دفاع مقدس به آموزش دانشجویان دانشکده دافوس سپاه پرداخت و در تربیت شاگردان بسیاری در مدیریت‌ها و مسئولیت‌های مختلف مشارکت بسیار موثری ایفا کرد. همچنین در طی این دوره موفقیت‌های زیادی در کسب قهرمانی رشته‌های کشتی و غواصی در سطح نیروهای مسلح کشور داشت و شاگردان بسیاری نیز تربیت کرد.

این شهید  جسارت به حرم حضرت زینب(س) توسط عوامل استکبار جهانی و صهیونیزم بین‌الملل را بر نتافت و داوطلبانه به دفاع از حرم مطهر اهل بیت(ع) شتافت و مدت‌های مدیدی با مسئولیت‌های مختلف مستشاری در جبهه مقاومت خدمت نمود و روز جمعه یکم تیر ماه ۱۳۹۷ در سوریه به آرزوی دیرینه ی خود نائل آمد و به یاران و دوستان شهیدش پیوست.

پیکر این شهید امروز- دوشنبه ۴ تیر - از ساعت ۹ صبح در تهران، بلوار ارتش، شهرک شهید محلاتی، میدان امام علی(ع)، مسجد امیر المومنین(ع) به طرف گلزار شهدای امام زاده علی اکبر چیذر برگزار خواهد شد.

مراسم ترحیم این شهید روز سه شنبه پنجم تیر ماه ۱۳۹۷ از ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ در مسجد پیامبر اعظم(ص) شهرک شهید محلاتی برگزار می‌شود.


انتهای پیام