• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-1184-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل شیلات کرمانشاه:

امیدواریم فاز دوم ساماندهی مزارع پرورش ماهی "ریجاب" امسال به نتیجه برسد

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، فاز دوم ساماندهی مجتمع پرورش ماهی "ریجاب" امسال به نتیجه برسد.

فرزاد افضلی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مجتمع پرورش ماهی ریجاب را یکی از بزرگترین مجتمع‌های پرورش ماهی سردآبی کشور دانست که سالانه نزدیک به شش هزار تن تولید آبزیان دارد.

وی با اشاره به مشکلاتی که قبل از سال 92 برای این مجتمع پیش آمد، افزود: از سال 93 و خصوصا در سال 94  کار ساماندهی و توسعه این مجتمع با همکاری بخش‌های مختلف مانند فرمانداری، دامپزشکی، مرکز بهداشت، جهاد کشاورزی و ... آغاز شد که کار  تا اوایل سال 96 ادامه داشت و با موفقیت انجام شد.

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه عنوان کرد: در مرحله اول حدود 96 مزرعه پرورش ماهی در ریجاب ساماندهی شد و دیگر هیچ مشکلی از بعد آلودگی و... در این مزارع وجود ندارد.

افضلی با بیان اینکه قرار بود مرحله دوم این کار نیز برای حدود 70 مزرعه دیگر این مجتمع در سال گذشته آغاز شود، بیان کرد: به دلیل زلزله‌ای که آبان سال گذشته رخ داد، دوباره در مزارع پرورش ماهی ریجاب با مشکل مواجه شدیم و به دلیل تنش و شوکی که به ماهی‌ها وارد شد برخی بیماری‌ها از جمله VHS در این مزارع ایجاد شد.

وی یادآوری کرد: با تلاش‌هایی که صورت گرفت توانستیم در کوتاه‌ترین زمان استرس و بیماری که به مزارع پرورش ماهی ریجاب بر اثر زلزله وارد شده بود را کنترل و مهار کنیم.

مدیرکل شیلات استان کرمانشاه از برنامه برای برای اجرای مرحله دوم ساماندهی مزارع پرورش ماهی ریجاب در سال جاری خبر داد و ابراز امیدواری کرد امسال به نتیجه برسد.

افضلی یادآوری کرد: به علاوه پروژه برق رسانی به مزارع پرورش ماهی ریجاب را نیز در برنامه داریم که نقش بسزایی در مکانیزه کردن سیستم‌های پرورش ماهی دارد.


انتهای پیام