• چهارشنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-12214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

گرمای کرمانشاه ادامه دارد

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه دو روزگذشته را گرمترین روزهای کرمانشاه از ابتدای امسال اعلام کرد و گفت: گرمای هوا حداقل تا یکشنبه هفته آینده ادامه دارد.

سعید قاسمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به توده هوای گرمی که طی چند روز اخیر در جو استان حاکم است، افزود: این توده هوا باعث شد در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه گذشته (11 و 12 تیر) گرمترین روزهای امسال کرمانشاه را شاهد باشیم.

وی اظهار کرد: در این دو روز دمای قصرشیرین و سومار به عنوان گرمترین نواحی استان به حدود 49 درجه سانتی‌گراد رسید.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گرمترین دمای هوای شهر کرمانشاه طی روزهای اخیر را نیز مربوط به روز دوشنبه (11 تیر) و با دمای حدود 42 درجه سانتی‌گراد اعلام کرد.

به گفته قاسمی دمای شهر زلزله زده سرپل‌ذهاب نیز در روز دوشنبه به 48 درجه سانتی‌گراد رسید.

وی این دما برای فصل تابستان را طبیعی دانست وخاطرنشان کرد: در سالیان گذشته دمای 49 تا 50 درجه سانتی‌گراد را نیز در نواحی گرمسیری استان داشتیم.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه درباره تداوم گرمای هوا نیز ادامه داد: این توده هوای گرم کم و بیش تا سه چهار روز آینده و حداقل تا یکشنبه (17 تیر) ادامه دارد.

قاسمی گفت: درباره وضعیت دما در هفته آینده باید تحلیل بیشتری از نقشه‌های هواشناسی داشت، اما به هر حال نباید منتظر کاهش قابل توجه دمای هوا باشیم، زیرا این گرما برای فصل تابستان طبیعی است و ادامه دارد.


انتهای پیام