• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-18014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

بازدید 300 هزار گردشگر از آثار و بناهای تاریخی استان کرمانشاه

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: بیش از 300 هزار گردشگر طی سه ماهه امسال از محوطه ها و بناهای تاریخی استان کرمانشاه بازدید کرده‌اند.

جلیل بالایی در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: این تعداد مربوط به تعداد بازدیدهای انجام شده از محوطه ها و آثار تاریخی استان است که بلیت فروشی دارند.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت چهار هزار و 836 گردشگر خارجی که عمدتا از کشورهای اروپایی بوده اند از جاذبه های تاریخی استان بازدید داشته اند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با تاکیدبر اینکه تعداد بازدیدکنندگان از آثار و محوطه های تاریخی استان نسبت به مشابه سال قبل رشد خوبی داشته، عنوان کرد: بیشترین آمار بازدیدها مربوط به محوطه تاریخی تاق بستان با 168 هزار و 878 نفر بازدیدکننده است.

وی اضافه کرد: مجموعه جهانی بیستون با 103 هزار و 275 نفر و تکیه معاون معاون الملک نیز با 18 هزار و 994 بازدیدکننده در رتبه های بعدی بناهای پربازدید استان در سه ماهه اول امسال قرار گرفته اند.

بالایی تاکید کرد: باتوجه به اینکه در فصل تابستان آمار مسافرت ها افزایش پیدا می کند، دستگاه های عضو ستاد خدمات سفر استان آماده پذیرایی شایسته از گردشگران هستند.

وی یادآور شد: نظارت بر واحدهای پذیرایی بین راهی و واحدهای اقامتی استان را نیز بصورت مستمر اجرا خواهیم کرد.


انتهای پیام