• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-18114-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل اوقاف کرمانشاه:

مشکلات اقتصادی امروز کشور از "دوری از قرآن" نشأت می‌گیرد/ مسئولین برای برنامه‌های قرآنی وقت نمی‌گذارند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از عدم حضور مسئولین در برنامه‌های قرآنی انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه حجت الاسلام آیت‌الله عباسیان در همایش تجلیل از برگزیدگان آزمون سراسر حفظ و مفاهیم قرآن کریم که امروز (19 تیر) در محل تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد با انتقاد از عدم حضور مسئولین استان در این مراسم گفت: متاسفانه علی رغم دعوت برخی مسئولین، شاهد عدم حضور آنها در این محفل قرآنی هستیم و از این بابت از مسئولین گلایه مندیم که برای برنامه های دیگر وقت دارند، اما به برنامه های قرآنی که می‌رسد وقت ندارند.

وی افزود: این بی توجهی مسئولین به برنامه های قرآنی در حالی است که درمان درد امروز جامعه ما دوری از قرآن است.

عباسیان تصریح کرد: مشکلات امروز اقتصادی و اخلاقی و معضلاتی مانند بیکاری در جامعه همه به خاطر دوری از فرهنگ قرآن است و اگر فرهنگ قرآن در جامعه حاکم شود قطعا این اوضاع اقتصادی که امروز در بازار شاهد آن هستیم وجود نمی‌داشت.

وی افزود: امروز هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که سیستم بانکی کشور ربوی است و یکی از عوامل اصلی مشکلات اقتصادی امروز کشور همین ربوی بودن سیستم بانکی کشور است.

عباسیان تصریح کرد: این رانت خواری هایی که امروز می بینیم همه حاصل دوری از فرهنگ قرآن است و این می‌شود که یک نفر یک شبه با خرید 35 هزار سکه 50 میلیارد تومان کاسب می‌شود و هزاران نفر را بدبخت می‌کند.

این مسئول تاکید کرد: دوری از قرآن و رفتار قرآنی باعث شده امروز این بلایا سر کشور بیاید و تنها با ترویج رفتار قرآنی می‌توان این درد را درمان کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در ادامه از ثبت نام 10 هزار و 395 نفر در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم استان خبر داد و افزود: در این آزمون که برای اولین بار با همکاری مشترک سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد از مجموع این تعداد ثبت نام کننده، 7468 نفر در جلسه آزمون حاضر شدند.

وی افزود: اینکه بیش از 73 درصد  ثبت نام کنندگان در جلسه آزمون حاضر شوند مایه خرسندی است و رکورد خوبی محسوب می‌شود.

عباسیان تصریح کرد: از جمله دیگر نکات مثبت این آزمون موفقیت بیش از سه هزار نفر در این آزمون است که توانستند از 100 نمره آزمون 70 نمره را کسب کنند.

وی افزود: بر همین اساس با توجه به تعداد بسیار برگزیدگان آزمون تصمیم بر این گرفته شد که به قید قرعه به 230 نفر از این افراد جوایزی اهدا شود.


انتهای پیام