• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-5584-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه:

مقاوم‌سازی بیمارستان اسلام آبادغرب از بازسازی آن به صرفه‌تر است

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: بر اساس ب ررسی‌های صورت گرفته مقاوم‌سازی بیمارستان اسلام آبادغرب از تخریب و بازسازی آن به صرفه‌تر است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مهرداد سالاری در جلسه شورای فنی استان کرمانشاه که امروز (20 تیر) برگزار شد، از بررسی‌های صورت گرفته روی سه پروژه بیمارستان اسلام آبادغرب، مسکن مهر سرپل ذهاب و مسکن مهر اسلام آبادغرب که در جریان زلزله آبان سال گذشته آسیب دیدند یاد کرد و افزود: در شرایطی که کار کارشناسی در شورای فنی پیش می‌ررود، مراجع قضایی نیز پیگیر کار هستند.

وی ادامه داد: بررسی‌های نهایی و تصمیم‌گیری در جلسات شورای فنی درباره بیمارستان اسلام‌آبادغرب نشان داد که مقاوم سازی آن از تخریب و بازسازی به صرفه‌تر است.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه با اشاره به سالم بودن بخش زیادی از تاسیسات بیمارستان اسلام آبادغرب، یادآوری کرد: بخش زیادی از کار ساخت یک بیمارستان مربوط به تاسیسات آن است.

وی درباه پروژه مسکن مهر سرپل ذهاب نیز تاکید کرد: در این پروژه نیز ایراداتی در بخش طراحی، قصور پیمانکار و... مشخص شده که در حال پیگیری بیشتر است.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه درباره پروژه مسکن مهر اسلام آبادغرب نیز عنوان کرد: مستنداتی داریم که عناصر سازه‌ای این پروژه با نخاله ساختمانی پر شده بود.

سالاری با بیان اینکه در بررسی‌های نهایی باید سهم قصور هر بخش با درصد دقیق مشخص شود، یادآوری کرد: کار از طریق مجاری قانونی برای برخورد بدون اغماض با متخلفین نیز پیگیری خواهد شد.

وی تاکید کرد: نباید فراموش کنیم بخشی از اعتبارات دولتی و بیت‌المال در این پروژه‌ها هزینه شده که از دست رفته است.

در ادامه طهمورث الیاسی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه نیز خواستار تعیین تکلیف هرچه زودتر بیمارستان اسلام آبادغرب شد و افزود: برای رفع سلب اطمینانی که صورت گرفته، این بیمارستان باید هرچه زودتر بازسازی شود و دقت لازم در بازسازی آن صورت گیرد تا دیگر با مشکل مشابهی مواجه نشود.

وی افزود: البته نباید فراموش کرد که بیمارستان اسلام آبادغرب یک پروژه ملی است و در پروژه‌های ملی شورای فنی صرفا نقش مشاوره دارد، اما درباره پروژه‌های استانی در تصمیم‌گیری تام‌الاختیار است.

الیاسی از حساس شدن افکار عمومی نسبت به پروژه‌های مسکن مهر آسیب دیده در جریان زلزله هم یاد کرد و گفت: اگرچه علت دقیق تخریب باید مشخص شود، اما اعلام درصد دقیق سهم قصور و تقصیر هر بخش کار درستی نیست.انتهای پیام