• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-18914-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون دادگستری استان:

برخی محلات حاشیه‌نشین کرمانشاه بین شهر و روستا مانده‌اند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه گفت: متاسفانه وجود پاره ای از معضلات و چالش ها در محلات حاشیه نشین شهر کرمانشاه باعث شده تا برخی از این محلات بین شهر و روستا مانده باشند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بهمن مرادی فر امروز(20 تیر) در مراسم افتتاح اولین کانون سلامت محلات استان کرمانشاه، باتاکید براینکه شایسته نیست بسیاری از محلات حاشیه نشین کرمانشاه را به نماد اعتیاد، بزهکاری و ... در ذهن مجسم کنیم، اظهارکرد: مردم این مناطق مردمی سختی دیده هستند و مردان بزرگی از دل این مناطق برخاسته اند.

وی بااشاره به گستردگی دامنه آسیب های اجتماعی در این محلات، عنوان کرد: برای رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی موجود در محلات حاشیه نشین کرمانشاه باید همه دستگاه های مربوطه بصورت جدی پای کار بیایند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیاری از چالش های این محلات با کمترین هزینه قابل حل شدن هستند، افزود: برخی از دستگاه ها همچون سپاه و دانشگاه علوم پزشکی اقدامات مثبتی را در محلات حاشیه نشین شهر کرمانشاه انجام داده اند، اما هنوز جای کار فراوانی در این محلات وجود دارد.

وی تاکیدکرد: باید توزیع امکانات و فرصت ها در این محلات نیز به همانند سایر محلات برخوردار سطح شهر عادلانه باشد و  سازمان ها و دستگاه های مربوطه سرمایه گذاری بیشتری را در محلات حاشیه نشین داشته باشند.

مرادی فر به قطعی برق شش ساعته در برخی از محلات حاشیه نشین شهر کرمانشاه در چند هفته اخیر اشاره کرد و گفت: شرکت توزیع برق برای اجرای برنامه خاموشی زمانبندی نباید فشارها را بر محلات فقیرنشین شهر وارد کند و این مناطق نیز همان دو ساعت خاموشی را باید داشته باشند.

وی برلزوم افزایش تعداد گشت های موتوری و خودرویی نیروی انتظامی به منظور افزایش سطح امنیت در این محلات تاکید کرد و  افزود: متاسفانه مشکلات عدیده ای که در این محلات وجود دارد باعث شده تا بین شهر و روستا مانده باشند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: هرچند که محرومیت های ناشی از کمبود امکانات درمحلات حاشیه نشین باید توسط دستگاه های اجرایی جبران شود، اما از سوی دیگر اصلاح و رفع برخی از مشکلات در این محلات نیازمند خیزش و تلاش خود مردم ساکن این محلات است.

وی با بیان اینکه کسی با مشکلات محلات حاشیه نشین شهر ناآشنا نیست، یادآورشد: ضروری‌است شورای شهر کرمانشاه جلسه ای اختصاصی با حضور مسئولین داشته باشند و درخصوص اقدماتی که لازم است در این محلات انجام شود تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند و اجرای این برنامه ها نیز بگونه ای باشد که مردم خروجی آن را ببینند.

مرادی فر در پایان تاکید کرد: دادگستری استان کرمانشاه نیز به نوبه خود برای رفع برخی از معضلات و آسیب های موجود در این محلات راه اندازی خدمات و مراکز مربوطه را خواهد داشت.


انتهای پیام