• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-19614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

سرپرست شهرداری کرمانشاه:

کاهش وابستگی درآمدهای شهرداری به بخش "مسکن" باید در دستور کار قرار بگیرد

سرپرست شهرداری کرمانشاه بر کاهش وابستگی بودجه شهرداری به بخش مسکن تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، حامد لعل بخش در نشست با مدیران مالی و بودجه شهرداری اظهار کرد: کسب درآمدهای شهرداری از روندی ناپایدار برخوردار است و این امر باعث محدودیت هایی در برنامه ریزی به خصوص برنامه های بلندمدت شده است.

وی افزود: وظیفه مدیریت شهری سامان دادن به نابسامانیهای شهر و تامین رفاه، پیشرفت و سلامت شهروندان است و در این راستا شناسایی منابع، فرصتها و توانمندیهای شهر کرمانشاه به خصوص در حوزه  مدیریت اقتصاد شهر برای ارتقای کیفیت خدمات باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.

لعل بخش با بیان اینکه بهترین راه برای مقابله با کسری بودجه کاهش هزینه ها است، زیرا کاهش هزینه خود به نوعی افزایش درآمد به حساب می آید، تاکید کرد: کاهش هزینه ها را نباید به معنای حذف طرح های عمرانی و فعالیت های جاری دانست، بلکه باید به صورتی بودجه تنظیم شود که بتواند در شرایط و با درآمدهای موجود، برنامه و فعالیتهای مدیریت شهری را اجرا کرد.

سرپرست شهرداری کرمانشاه افزود: کاهش وابستگی بودجه به بخش مسکن از برنامه هایی است که باید در دستور کار بودجه ریزی شهرداری قرار گیرد.

وی همچنین با تاکید بر بهره گیری از مشارکت مردمی در تامین مالی پروژه ها و مشارکت بخش خصوصی اظهار کرد: این امر یکی از ملزوماتی است که می تواند در حوزه تامین مالی مدیریت شهری زمینه ساز فرصتهای مناسب برای ارائه خدمات بیشتر به شهروندان شود.

انتهای پیام