• جمعه ۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-6214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

امام جمعه کرمانشاه:

واگذاری "سیلوها" چوب حراج زدن به اموال 2 میلیون کرمانشاهی است/ دستگاه قضا و اطلاعات ورود کنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به واگذاری شبهه ناک سیلوهای استان به قیمت بسیار پایین گفت: این نوع واگذاری  چوب حراج زدن به اموال دو میلیون نفر جمعیت استان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما در بخشی از خطبه های این هفته نماز جمعه کرمانشاه با اشاره به  واگذاری تعدادی از سیلوهای استان گفت: یکی از برنامه های دولت بحث خصوصی سازی است که برنامه بسیار خوبی است و همه اقرار بر این دارند که باید دولت از این چاقی و وسعت و گستردگی بیرون بیاید و باید بدنه دولت کوچک شود.

وی تصریح کرد: با این هدف، خصوصی سازی در دستور کار دولت قرار گرفته و قرار بر این است که پروژه هایی که بخش خصوصی قادر به انجام آن است واگذار شود تا دولت بتواند به کارهای مهم کشور برسد.

امام جمعه کرمانشاه خاطرنشان کرد: در کرمانشاه هم 25 مورد در دستور کار خصوصی سازی قرار گرفته که از جمله آن تعدادی از سیلوهای استان است.

آیت الله علما تصریح کرد: آن طور که بنده شنیده ام سه مورد از سیلوهای استان که یکی در کرمانشاه قرار دارد 140 تا 150 میلیارد تومان قیمت گذاری شده اما اینها را به قیمت 30 تا 40 میلیارد تومان معامله کرده اندو حتی شنیده ام که این 30 تا 40 میلیارد تومان هم قرار است طی سه تا چهار سال پرداخت شود و قطعا این پول را هم از بانک میگیرند.

وی تصریح کرد: این شیوه واگذاری یعنی چون حراج زدن به اموال دو میلیون جمعیت استان و از مسئولین مربوطه میخواهیم دراین زمینه ورود کرده و به این پرونده واگذاری رسیدگی کنند.

امام جمعه کرمانشاه افزود: از مسئولین میخواهیم نسبت به اموال مردم مراقبت کرده و در زمینه این واگذاری شفاف سازی کنند که مبادا خسارتی به حق مردم وارد شود.

وی افزود:  از دستگاه های قضایی و اداره اطلاعات و نیز اطلاعات سپاه میخواهیم مراقب این امور باشند و مکلف اند در این زمینه ورود کرده و نتایج را اعلام کنند.

آیت الله علما تاکید کرد: همچنین از همه دولتی ها و مسئولین استان میخواهم که همه همراه این سه دستگاه نظارت ویژه در این زمینه داشته باشند تا اموال مردم محفوظ بماند.

وی یادآور شد: ما این‌همه جوان شهید ندادیم که عده ای مردم را غارت کنند و عده ای چوب حراج به اموال مردم بزنند و همه مسئولین و دستگاه ها و نیز همه جمعیت دو میلیون نفری استان باید در زمینه نگهداری اموال عمومی احساس مسئولیت کنند.


انتهای پیام