• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-16014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دعوت استاندار از سرمایه‌گذاران برای حضور در مرکز توانمندسازی معتادان بهبودیافته

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مرکز توانمندسازی معتادان بهبود یافته در کرمانشاه ساخته می شود،  خواستار حضور سرمایه‌گذاران در این مرکز شد.  

به گزارش خبرنگار  ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، از افتادن مجدد معتادان بهبود یافته در دام اعتیاد به عنوان یکی از مشکلات مهم در رابطه با اعتیاد در استان یاد کرد و گفت: تعداد زیادی از معتادان بهبود یافته  به دلیل مساعد نبودن شرایط زندگی بعد از ترک اعتیاد همچون نداشتن شغل و یا  محل زندگی، دوباره در دام اعتیاد می‌افتند.

بازوند اضافه کرد: برای جلوگیری از اعتیاد دوباره معتادان بهبود یافته ساخت یک مرکز توانمند سازی برای این افراد ضرورت دارد.

 استاندار کرمانشاه با اشاره به در برنامه قرار گرفتن ساخت مرکز توانمندسازی معتادان بهبود یافته در کرمانشاه، افزود:  در این مرکز علاوه بر فراهم شدن سرپناه برای معتادین بهبود یافته، زمینه‌ اشتغال آنها هم فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: با راه اندازی چنین مرکزی بستر کار برای معتادین بهبود یافته  فراهم خواهد شد و همین مسئله آنها را از افتادن دوباره در دام اعتیاد مصون خواهد کرد.

مقام ارشد اجرایی استان کرمانشاه در ادامه از سرمایه گذاران برای ایجاد واحدهای تولیدی در مرکز توانمندسازی معتادان بهبود یافته کرمانشاه دعوت به عمل آورد و افزود: از سرمایه گذاران این واحد ها حمایت می شود.

بازوند ادامه داد: سرمایه‌گذاران این واحدها ضمن اینکه مدتی از پرداخت حق بیمه معاف خواهند بود از معافیت و تخفیف‌های مالیاتی نیز برخوردار خواهند شد.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: این سرمایه‌گذاران به دلیل فراهم بودن خدمات زیرساختی مثل آب، برق، گاز و تلفن،  هزینه های تولید  کمتری  خواهند داشت  و همین مسئله سرمایه گذاری در این حوزه را برای سرمایه‌گذاران سوده کرده است .

وی سپس با بیان اینکه ساخت این مرکز به 40 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد،  از دستگاه های متولی خواست تا اقدام لازم برای جذب سریعتر اعتبار مورد نیاز را انجام داده تا عملیات اجرایی این مرکز سریعتر آغاز شود.

انتهای پیام