• جمعه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-16214-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون استانداری کرمانشاه:

باید مانع بازگشت معتادان بهبودیافته به چرخه اعتیاد شویم

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: باید به هر شکل ممکن جلوی بازگشت مجدد معتادان بهبود یافته به چرخه اعتیاد شویم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه محمد ابراهیم الهی تبار در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان  با بیان اینکه افراد بهبود یافته از اعتیاد در استان کرمانشاه به میزان زیادی در معرض  گرفتار شدن دوباره در دام اعتیاد هستند، افزود: بهبود یافتگان از اعتیاد به علل مختلف و از جمله نداشتن بازار کار و حمایت نشدن از سوی خانواده ها و اجتماع در معرض بازگشت دوباره به اعتیاد قرار می گیرند که باید هر طور شده جلوی این اتفاق را گرفت.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای احداث مرکز توانمندسازی معتادان بهبود یافته در کرمانشاه، خواستار پیگیری جدی دستگاه‌های متولی برای احداث این مرکز شد.


علی شمشیری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه نیز گفت: مرکز توانمندسازی معتادان بهبود یافته با ظرفیت پذیرش و ایجاد اشتغال برای هزار نفر در کرمانشاه احداث می شود.

وی اظهار کرد: مرکز توانمندسازی معتادان بهبود یافته کرمانشاه در زمینی به مساحت ۱۹ هکتار احداث خواهد شد که برای ساخت این مرکز به ۴۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

  شمشیری با اشاره به برنامه ریزی برای اسکان معتادان بهبود یافته بی سرپناه در این مرکز گفت: برای ایجاد بیش از ۴۵۰ واحد مسکونی در این مرکز برای اسکان معتادان بهبود یافته  برنامه ریزی شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه ادامه داد: مرکز توانمندسازی معتادان بهبود یافته ظرفیت پذیرش و ایجاد اشتغال برای هزار نفر را دارد.

شمشیری با بیان اینکه برای آموزش معتادین بهبود یافته توسط مربیان فنی و حرفه ای برنامه ریزی شده، تاکید کرد: معتادان بهبود یافته با حضور در این مرکز مهارت های لازم برای مستقل شدن را خواهند دید.

وی گفت: این مرکز می تواند نقش مهمی در جلوگیری از گرایش دوباره معتادان بهبود یافته به اعتیاد داشته باشد.


انتهای پیام