• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-18814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون آموزش و پرورش کرمانشاه:

به دنبال "اجتماعی" بار آوردن دانش‌آموزان هستیم

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: به دنبال اجتماعی بار آوردن دانش‌آموزان هستیم.

 سلمان محمدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به اجرای طرح "ماد" در مدارس استان از سه سال گذشته با هدف اجتماعی بار آوردن دانش آموزان، اظهار کرد: این طرح که در واقع طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان است که به اختصار "ماد" نام گرفته، به دنبال مشارکت پذیر بار آوردن دانش‌آموزان است.

محمدی اجتماعی کردن دانش آموزان را از اهداف اجرای طرح ماد در مدارس عنوان کرد و افزود: این طرح می کوشد تا دانش‌آموزان را با مسائل و موضوعات اجتماعی مختلف آشنا کرده و آنها را برای بهتر زندگی کردن پرورش دهد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به رشد روزافزون ابزارهای ارتباط جمعی، اضافه کرد: اجرای این نوع طرح ها در کنار فضای رسمی کلاس های درس می تواند روند تعلیم و تربیت را به اهداف اصلی آن که تعلیم و تربیت صحیح داشن آموزان و آماده کردن آنها برای بهتر زندگی کردن است، نزدیک کند. 

محمدی در ادامه با اشاره به نقش آموزش های مهارتی در آماده کردن دانش‌آموزان برای زندگی در آینده، گفت: این آموزش ها قدرت" نه" گفتن دانش آموزان را تقویت کرده و از این طریق باعث ایجاد مصونیت در آنها در برابر آسیب های اجتماعی خواهد شد.

محمدی با بیان اینکه طرح ماد در سال اول اجرای خود در 30 کلاس درس نواحی سه گانه شهر کرمانشاه اجرا شد، اضافه کرد: سال گذشته 60 کلاس درس استان مجری این طرح بودند. 

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه این طرح امسال در 200 کلاس درس استان اجرایی شده است، اضافه کرد: طرح ماد در صورت موفقیت آمیز بودن و داشتن نتایج مثبت در تمام مدارس استان به اجرا در خواهد آمد.

انتهای پیام