• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-28314-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

دانشگاه رازی مجوز راه‌اندازی "بال‌شوله" را اخذ کرد

عضو هیات علمی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه رازی گفت: این دانشگاه موفق به اخذ مجوز نمایندگی بال‌شوله(مدرسه توپ) از پرفسور کلاوس روت(بنیانگذار این طرح) در دانشگاه هایدلبرگ آلمان شد.

بهروز ابراهیمی در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهارکرد: بال‌شوله مجموعه ای از بازیهای کودکانه بر پایه توپ است که دانشگاه رازی برای اولین بار در ایران موفق به اخذ مجوز راه اندازی آن شده است.

وی بابیان اینکه در بین کشورهای آسیایی ژاپن تنها کشوری است که تاکنون نمایندگی بال‌شوله را گرفته، افزود: این نوع از بازی ها در کشورهای اروپایی همانند سوئیس، نروژو اسلوونی و کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین طرفداران زیادی دارد.

عضو هیات علمی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه رازی همچنین به کاهش تحرک کودکان ایرانی در چندسال اخیر به واسطه افزایش شهرنشینی و استفاده از فضای مجازی اشاره کرد و گفت: بال‌شوله به هماهنگی عصبی و عضلانی کودکان کمک می کند و در شناسایی استعدادهای آنها برای ورود به رشته های ورزشی موثر است.

وی درمان چاقی، افزایش سطح روحیه اعتماد به نفس، آمادگی کودکان برای ورود به بازیهای تیمی و قهرمانی، کنار آمدن با شکست ها و ... را از دیگر اهداف بال‎شوله اعلام کرد.

ابراهیمی تاکید کرد: دانشگاه رازی در نظر دارد از ابتدای تابستان امسال در مرکز فناوری آکادمی ورزش کوکان و نوجوانان رشته های بال‌شوله را با پذیرش کودکان مقطع ابتدایی راه اندازی کند.


انتهای پیام