• پنجشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-13514-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رییس سازمان برنامه و بودجه کرمانشاه:

امسال از بودجه استان "اهرمی" برای ایجاد اشتغال می سازیم

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه با اشاره به لزوم تجمیع اعتبارات استان و هزینه درست آن جهت رونق تولید و اشتغال، گفت: امسال از بودجه استان اهرمی برای ایجاد اشتغال و تولید می سازیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، حبیب الله وفایی در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که با حضور مدیرعامل بانک صنعت و معدن ایران برگزار شد با اشاره به شرایط تحریم کشور، گفت: خوشبختانه در این شرایط با همت مضاعف مسئولان استان شاهد سیر کاهشی بیکاری در استان هستیم.

وی افزود: متوسط کاهش بیکاری استان‍ها در بهار امسال 1.6 درصد بوده و این درحالی است که نرخ بیکاری استان طی این مدت حدود 4.7 درصد کاهش داشته است.

وفایی با بیان اینکه این میزان کاهش نرخ بیکاری نیازمند صرف اعتبارات و انرژی بسیار است، گفت: بر اساس جمعیت استان، کاهش هر یک درصد نرخ بیکاری مستلزم ایجاد 7900 تا 8000 شغل و ایجاد این تعداد شغل نیز نیازمند تامین اعتبار 1870 میلیارد تومانی است که رقم بالایی محسوب میشود.

وی افزود: در سالهای گذشته شاهد توزیع اعتبارات بسیاری در حوزه ایجاد اشتغال بودیم، اما صرف این اعتبارات منجر به کاهش نرخ بیکاری نشد و این امر نشان میدهد که اعتبارات آنطور که باید در جای خود هزینه نشده است.

وفایی تصریح کرد: در مدل جدیدی که برای استان طراحی کردیم تمام منابع بطور دقیق سمت تولید هدایت شده و کاهش نرخ بیکاری نشان میدهد که در روند عملکرد خود موفق بوده ایم.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کرمانشاه با اشاره به تدوین دو سند اشتغال و رونق تولید در استان گفت: سند رونق تولید بر مبنای ظرفیت های اقتصادی استان تهیه شده و برنامه ریزی آن بگونه ای است که سرمایه‌ها را بطور دقیق سمت تولید هدایت می‌شود.

به گفته وفایی دراین سند که توسط بخش خصوصی و با همکاری دانشگاه تهیه شده تکالیف تمام دستگاه های اجرایی در حوزه اشتغال مشخص و به آنها ابلاغ شده است.

وی افزود: این سند به گونه ای است که بتوانیم با تجمیع اعتبارات استان عملا از بودجه امسال یک اهرم بسازیم که بوسیله آن رتبه بیکاری استان را جابجا کنیم.


انتهای پیام