• چهارشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 986-12014-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرکل میراث فرهنگی استان:

از فرصت اربعین برای معرفی جاذبه‌های گردشگری کرمانشاه استفاده می‌کنیم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تلاش می کنیم از فرصت تردد زائرین اربعین برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان استفاده کنیم.

امید قادری در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، به نزدیک بودن ایام اربعین و تردد چند میلیونی زائرین حسینی از محورهای استان اشاره کرد و گفت: براساس برنامه ریزیهای انجام شده، تمامی مراکز اقامتی و پذیرایی استان بویژه در شهرستان قصرشیرین مهیای پذیرش زائرین هستند.

وی به تعطیلی چندساله 13 هتل و مهمانسرای قصرشیرین به دلیل بسته بودن مرز خسروی اشاره کرد و افزود: بازگشایی این مرز برای تردد زائرین اربعین، رونقی دوباره را برای این واحدهای اقامتی به دنبال دارد و به اقتصاد این شهرستان محروم کمک خواهد کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه از تلاش برای استفاده از فرصت اربعین برای معرفی جاذبه های گردشگری خبر داد و تاکید کرد: باتوجه به اینکه در این ایام چند میلیون زائر در مسیری 200 کیلومتری در داخل استان عبور می کنند، برنامه ریزی کرده ایم تا از این فرصت برای معرفی هرچه بیشتر جاذبه های گردشگری استان استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: در نظر داریم در کنار تمامی موکب‌های مستقر در استان، مراکزی راه اندازی کنیم که در آنها به معرفی جاذبه های گردشگری کرمانشاه به ویژه رویداد کرمانشاه 2020 به زائرین بپردازد.

قادری تاکید کرد: تا برگزاری کرمانشاه 2020 زمان چندانی نداریم و از آنجایی که در حماسه بزرگ اربعین زوار از استان های مختلف کشور به کرمانشاه می آیند، بنابراین فرصتی مناسب در اختیار داریم تا کرمانشاه و جاذبه های آنها را معرفی کنیم.

این مسئول گفت: قرارگیری مسیر تردد زائرین در محور تاریخی ساسانی نیز فرصت خوبی است تا آثار تاریخی شاخص این مسیر را به مردم ایران معرفی کنیم.

وی یادآورشد: همچنین برای مسیر بازگشت زائرین نیز در نظر داریم تا غرفه های صنایع دستی را در موکب‌ها راه اندازی کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: علاوه بر این اقدامات، استفاده ازفضای بیلبوردهای مسیر تردد زائرین برای تبلیغات گردشگری استان از دیگر برنامه هایی است که در دستورکار قرار داده ایم.  


انتهای پیام