• دوشنبه ۱۸ آبان ماه، ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 948-596-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

پیش‌بینی تولید بیش از 4500 تن مرکبات در قصرشیرین

سرپرست باغبانی جهاد کشاورزی قصرشیرین پیش بینی کرد: امسال بیش از 4500 تن مرکبات در این شهرستان تولید شود.

افراسیاب محسنی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، با اشاره به شروع برداشت مرکبات از باغات شهرستان قصرشیرین گفت: برداشت مرکبات در این شهرستان در حال آغاز شدن است و پیش بینی می شود تا دهه اول آذر ماه ادامه داشته باشد.

محسنی سطح باغات بارور مرکبات شهرستان قصرشیرین را 374 هکتار دانست و گفت: قصرشیرین همچنین 311 هکتار باغ مرکبات دارد که نهال هستند و هنوز به مرحله باروری نرسیده اند.

سرپرست باغبانی جهاد کشاورزی شهرستان قصرشیرین متوسط عملکرد باغات مرکبات این شهرستان را بین 12 تا 13 هکتار دانست و گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 4500 تن مرکبات در این شهرستان تولید شود.

محسنی سپس سطح باغات بارور نارنگی، لیموترش، لیموشیرین و نارنج در قصرشیرین را به ترتیب 20، 73، 65، 16 هکتار اعلام کرد و گفت: سطح باغات نهال این مرکبات نیز در شهرستان قصرشیرین به ترتیب 18 ، 58، 71 و 14 هکتار است.

به گفته محسنی در این شهرستان همچنین مقادیر کمی باغ گریپ فروت  وجود دارد.

محسنی سپس لیمو شیرین تولیدی در این شهرستان را در فهرست مرغوب ترین لیموشیرین ها قرار داد و با اشاره به اینکه رقم لیموشیرین تولیدی در این شهرستان از نظر اندازه و شکل ظاهری کوچک تر از سایر لیمو شیرین هاست، گفت: طعم و مزه لیموشیرین تولیدی در این شهرستان منحصر به فرد است، به نحویکه شیرینی خاصی داشته و تلخی پس از پایان خوردن را نیز ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: