• سه شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9410-596-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

فرماندار کرمانشاه:

با تمام توان مقابل ساخت و سازهای غیر مجاز می‌ایستیم

فرماندار کرمانشاه از شهرداری‌های حاشیه شهر کرمانشاه خواست تا پیشنهادات خود را برای تدوین خط تنسیق ظرف مدت دو هفته به فرمانداری تحویل دهند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، فضل‌الله رنجبر در جلسه مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان کرمانشاه که در فرمانداری برگزار شد، خواستار ایجاد خط تنسیق در مناطق حاشیه‌ای شهر کرمانشاه شد و گفت: ایجاد خط تنسیق به این معناست که باید آخرین نقطه محدوده شهر شناسایی شده و اجازه ندهیم ساخت و سازها از آن حد فراتر رود.

رنجبر با بیان اینکه خط تنسیق مانعی خواهد بود که از این پس اجازه پیشروی و توسعه شهر را به متخلفان نخواهد داد، از شهرداری‌های حاشیه شهر کرمانشاه خواست تا پیشنهادات خود را برای تدوین خط تنسیق ظرف مدت دو هفته به فرمانداری تحویل دهند.

 فرماندار کرمانشاه با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز شهری، از ناامن شدن فضا برای کار در این حوزه خبر داد و افزود: با تمام توان در برابر ساخت و سازهای غیر مجاز می‌ایستیم.

رنجبر در ادامه از بخشداران محورهای ورودی و خروجی شهر کرمانشاه خواست تا چشمشان را نسبت به ساخت وسازها بازتر کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه باید ساخت و سازهای غیرمجاز را در نطفه خفه کنیم، گفت: نباید اجازه بدهیم ساخت و سازها به مرحله سقف برسند و باید قبل از دیوار کشی با آنها برخوردشود، زیرا در این صورت نه تنها هزینه‌های تخریب از بین می‌رود بلکه از هدر رفت سرمایه‌های مردم نیز جلوگیری می‌شود.

رنجبر با اشاره به لزوم وجود یک بانک اطلاعاتی در خصوص املاک ادارت و نهادهای شهرستان کرمانشاه گفت: وجود چنین بانک اطلاعاتی در راستای دسترسی سریع در موارد لزوم ضرورت دارد.

فرماندار کرمانشاه در ادامه قطعه بندی اراضی کشاورزی و تبدیل آنها به ساخت و سازهای غیرمجاز را از معضلات شهرستان کرمانشاه برشمرد و از دستگاه‌های خدمات رسان خواست تا از دادن خدمات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و... به این افراد خودداری کنند.

رنجبر با اشاره به اینکه سرمایه‌داران و پولدارها و گردن کلفت‌ها در مناطق حاشیه شهر اقدام به ساخت و ساز غیر مجاز می‌کنند، گفت: باید این تخلفات شناسایی و برجسته شوند تا متمکنان از این شرایط به سود خود بهره نبرند.

وی از رسانه‌ها نیز خواست تا ساخت و سازهای غیرمجاز حاشیه شهر را برجسته کرده و از این طریق اجازه ندهند سرمایه‌های کرمانشاه قربانی سوءاستفاده‌ عده‌ای پولدار شود.

فرماندار کرمانشاه از باغات موجود در محدوده شهرستان کرمانشاه به عنوان سرمایه‌های این شهر یاد کرد و گفت: نباید اجازه بدهیم که حتی یک متر از باغات محدوده شهرستان کرمانشاه تغییر کاربری غیرمجاز داده شود.

وی در ادامه با بیان اینکه محورهای مواصلاتی حریم شهر ما است، گفت: اگر این محورهای مواصلاتی را رها کنیم تبدیل به ساخت و سازهای غیر مجاز می‌شوند و چه بسا حتی صدها پرونده تشکیل شود که پیگیری آنها زمان‌بر و هزینه‌بر است.

رنجبر در ادامه با بیان اینکه باید به سمت رسیدگی به ساخت و سازهای مجاز برویم، از بی‌نظمی‌هایی که در کوچه‌ها و شهرک‌ها و سیمای شهر به چشم می‌خورد به عنوان یکی از دردهای شهر یاد کرد که نیاز به رسیدگی دارد.

رنجبر عقب و جلو رفتن‌ها و برآمدگیهای ساخت و سازهای شهر را از معضلات شهری برشمرد و ابراز امیدواری کرد: روزی فرا برسد که بجای پرداختن به ساخت و سازهای مجاز شهر به سراغ ساماندهی ساخت و سازهای مجاز برویم و در راستای زیباسازی آنها کار کنیم.

علی ناصری رئیس اداره اجرائیات شهرداری کرمانشاه نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه شهرداری نمی‌خواهد شهر بی خودی گسترش پیدا کند، گفت: شهرداری با تمام توان در برابر گسترش شهر کرمانشاه ایستادگی خواهد کرد و در این راستا هیچ اغماضی نخواهد کرد.  

ناصری با بیان اینکه در حال حاضر 89 تالار در سطح شهر و حوالی شهرستان کرمانشاه وجود دارد، 43 مورد از این تالارها در حریم شهرداری قرار گرفته‌اند که هیچ کدام از این تالارها مجوز قانونی ندارند.

به گفته ناصری تنها چهار مورد از تالارهای سطح شهر مجوز موقت دارند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: