• شنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 956-196-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

آغاز برداشت زیتون در دالاهو

مدیر جهادکشاورزی:
دالاهو بیشترین باغات زیتون استان کرمانشاه را دارد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دالاهو از آغاز برداشت زیتون از باغات این شهرستان خبر داد.

روح‌الله باقری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه شهرستان دالاهو بیشترین باغات زیتون را در استان کرمانشاه دارد، گفت: حدود نیمی از باغات زیتون استان در این شهرستان قرار دارد.

باقری سطح باغات زیتون شهرستان دالاهو را نزدیک به 544 هکتار اعلام کرد و افزود: تنها حدود 100 هکتار از باغات این شهرستان به مرحله باروری نرسیده‌اند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دالاهو  با پیش‌بینی متوسط عملکرد بین 3.5 تا چهار تنی در هر هکتار از باغات زیتون شهرستان دالاهو در سال جاری گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود دو هزار تن زیتون در این شهرستان تولید شود.

باقری در ادامه عمده ارقام زیتون این شهرستان را از انواع زرد و روغنی دانست و افزد: در سال‌های اخیر ارقام جدیدی نیز به مجموعه باغات زیتون این شهرستان اضافه شده است.

باقری در ادامه با اشاره به اقدامات انجام شده در این شهرستان در خصوص فرآوری زیتون تولیدی از طریق توسعه مشاغل خانگی و خرد گفت: در حال حاضر در سطح شهرستان بین سه تا چهار کارگاه کار فرآوری زیتون را در شهرستان دالاهو انجام می‌دهند.

باقری با اشاره به آغاز کار فرآوری زیتون در این شهرستان از سال گذشته گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال کار فرآوری 150 تا 200 تن از زیتون تولیدی در این شهرستان در داخل شهرستان انجام شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دالاهو با بیان اینکه بیشتر زیتون تولیدی در این شهرستان به صورت خام برای فرآوری به دیگر استان‌ها فرستاده می‌شود، گفت: تلاش خواهیم کرد با دادن مجوز ایجاد مشاغل خانگی و خرد نسبت به ایجاد کارگاه‌های بیشتر برای فرآوری زیتون اقدام کرده تا از این طریق بتوانیم از خارج شدن زیتون به صورت خام از شهرستان جلوگیری شده و از این طریق ارزآوری را برای شهرستان و درآمد بیشتر را برای بهره‌برداران زیتون به همراه بیاوریم.

باقری با اشاره به آغاز برداشت زیتون در این شهرستان گفت: برداشت انواع کنسروی زیتون در این  شهرستان حداقل با 25 روز ادامه خواهد داشت.

به گفته باقری برداشت انواع زیتون روغنی در شهرستان دالاهو از آبان آغاز خواهد شد و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: