• شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 956-796-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

قصرشیرین برای دعای "عرفه" آماده است

سرپرست فرمانداری قصرشیرین از آمادگی کامل این شهرستان برای برگزاری دعای "عرفه" خبر داد و گفت: ظرفیت پذیرایی از بیش از 10 هزار نفر را داریم.

مراد تاتار در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: همه تدابیر برای پذیرایی از افرادی که برای دعای عرفه به قصرشیرین می‌آیند فراهم شده و ظرفیت پذیرایی از بیش از 10 هزار نفر را داریم.

وی تعداد افرادی که سال گذشته در دعای عرفه مرز خسروی حاضر شدند را نزدیک به پنج هزار نفر دانست و خاطرنشان کرد: امسال هم برای پذیرایی از 10 هزار نفر آمادگی را داریم.

تاتار ادامه داد: امسال برای اولین بار طی 20 سال اخیر، سایبان‌هایی در محل مرز خسروی برقرار کردیم که ظرفیت اینکه چهار تا پنج هزار نفر در آن مستقر شوند را دارد.

فرماندار شهرستان قصرشیرین با بیان اینکه از چندی قبل داربست‌های این سایبان‌ها را برقرار کردیم، افزود: اینکه اینچنین جمعیتی در سایه باشند کار بزرگی است و طی چند سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

به گفته این مسئول، در کنار سایبان‌ها تعداد قابل توجهی سرویس بهداشتی و تانکر آب نیز در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: از تمامی ادارات و اصناف برای برپایی دعای عرفه همکاری گرفتیم و خود اصناف نیز در مسیر زائرین ایستگاه‌های صلواتی برقرار خواهند کرد.

تاتار با بیان اینکه خودروهایی هم برای حمل و نقل افراد مسن و ناتوان در نظر گرفته شده، گفت: این خودروها در مسیر قصرشیرین خسروی و از خسروی تا محل برگزاری مراسم عرفه قرار دارند و رایگان ارائه خدمات می‌کنند.

فرماندار قصرشیرین از تعبیه یک پارکینگ بزرگ در نزدیکی محل برگزاری دعای عرفه نیز خبر داد تا خودروهای عمومی و اداری در آن ساماندهی شوند.

 وی با اشاره به اینکه زمان برگزاری دعای عرفه بعد از نماز ظهر است، تاکید کرد: مردم قبل از این زمان وارد قصرشیرین می‌شوند و کاروان‌هایی هستند که اکنون در مسیر کرمانشاه به قصرشیرین در حال حرکت هستند.

به گفته این مسئول، هماهنگی‌های لازم با پلیس راهور و راهنمایی و رانندگی نیز به منظور هدایت خودروهای مردم صورت گرفته است.

تاتار معتقد است، امنیت کامل نیز برای حضور مردم در دعای عرفه برقرار است.

فرماندار قصرشیرین با بیان اینکه برخی از مردم شب را در قصرشیرین خواهند ماند، تصریح کرد: ظرفیت کافی برای اسکان مردم نیز در نظر گرفته شده است.
 
گفتنی است: مراسم معنوی دعای عرفه، فردا(21 شهریور) برگزار می‌شود.

 

 
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: