• یکشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 959-386-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

دبیر کمیته علمی ستاد هفته پژوهش کرمانشاه:

امسال پژوهشگران برتر استان را با دقت نظر بیشتری انتخاب خواهیم کرد

دبیر کمیته علمی ستاد هفته پژوهش و فناوری استان کرمانشاه گفت: امسال پژوهشگران برتر استان را با وسواس و دقت نظر بیشتری انتخاب خواهیم کرد.

 به گزارش خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر علیرضا معرفت در نشستی خبری که امروز( هفتم آذر) در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، اظهارکرد: یکی از اهداف هفته پژوهش و فناوری، ترویج فرهنگ پژوهش در جامعه و اشاعه این مهم توسط رسانه هاست.

 وی ادامه داد: امسال نیز همچون سالهای گذشته مسئولیت کمیته علمی ستاد هفته پژوهش به دانشگاه رازی واگذار شده و اعضای این کمیته متشکل از معاونین پژوهشی کلیه دانشگاه های استان است.

 معرفت تصریح کرد: تعریف شاخص های انتخاب پژوهشگران برتر استان اصلی ترین برنامه این کمیته است.

 دبیر کمیته علمی ستاد هفته پژوهش و فناوری استان کرمانشاه گفت: امسال تصمیم داریم مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان را همزمان با مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی استان در محل پارک شاهد برگزار کنیم.

 وی با تاکید بر اینکه امسال پژوهشگران برتر استان را با وسواس و دقت نظر بیشتری انتخاب خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: براساس دستورالعل های موجود و دیدگاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، داشتن حداقل یک طرح پژوهشی مورد تایید مراجع ذیصلاح ملاک بررسی وضعیت پژوهشگران قرار گرفته است.

 این مقام مسئول افزود: بر همین اساس دانشگاه های استان کرمانشاه به ازای هر دانشکده مصوب یک نفر از اعضای هیات علمی را به عنوان پژوهشگر برتر و دستگاه های اجرایی و مراکز تحقیقاتی نیز هر کدام یک نفر را معرفی کرده اند .

 معرفت تصریح کرد: پژوهشگران معرفی شده از سوی دستگاه های اجرایی باید حتما از نیروهای تمام وقت یعنی استخدام شده آن دستگاه اجرایی بوده و پژوهش انجام شده نیز باید حتما به نام آن دستگاه اجرایی باشد که پرونده آنها مورد رسیدگی و بررسی قرار گیرد.

 دبیر کمیته علمی ستاد هفته پژوهش و فناوری استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال حداقلی را برای بررسی پرونده های پژوهشگران مدنظر قرار داده ایم، گفت: داشتن حداقل 100 امتیاز پژوهشی اولین ملاک رسیدگی به پرونده پژوهشگران است.

 وی خاطرنشان کرد: هفدهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر کشوری نیز یک هفته بعد از مراسم استانی در تهران برگزار می شود و امسال نیز همچون سنوات گذشته انتظار داریم نامی از دانشگاه رازی در میان 70 هزار عضو هیات علمی کشور دیده شود.

 معرفت افزود: به همین منظور امسال پرونده سه عضو هیات علمی دانشگاه رازی در رشته های فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی را به دبیرخانه هفته پژوهش و فناوری کشور ارسال کرده ایم.

 دبیر کمیته علمی ستاد هفته پزوهش و فناوری استان کرمانشاه گفت: مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان عصر روز دوشنه، 15 آذر برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: