• دوشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9510-1286-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه آزاد کرمانشاه:

هدف آیت الله هاشمی از ایجاد دانشگاه آزاد، تمرکززدایی و توزیع عادلانه توسعه بود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: تفکر دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به آیت الله هاشمی رفسنجانی است.

 دکتر نوذر قنبری در گفت و گو با خبرنگار سرویس علمی آموزشی ایسنا منطقه کرمانشاه، با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی، اظهارکرد: امروز همه دانشگاه آزادی ها در فقدان این مرد بزرگ در شوکی عظیم به سر می برند.

 وی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در واقع تفکرش متعلق به آیت الله هاشمی رفسنجانی است و اساس شکل گیری این دانشگاه مدیون حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی است.

 رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: اگر امروز دانشگاه آزاد اسلامی دارای جایگاه ویژه ای در بحث آموزش و پژوهش در کشور است، سهم بسیار بزرگی از این توفیق علمی آموزشی کشور مرهون حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی است.

 قنبری تصریح کرد: امروز بیش از 35 درصد از بار آموزش عالی کشور بر دوش دانشگاه آزاد اسلامی است که با داشتن بیش از 400 واحد و مرکز در نقاط مختلف کشور و به ویژه مناطق محروم توانسته در توزیع توسعه و عدالت در کشور نقشی بی بدیل را ایفا کند.

 وی تاکید کرد: هیچ نهادی در کشور وجود ندارد که به اندازه دانشگاه آزاد توانسته باشد در امر توزیع عادلانه توسعه اثرگذار باشد و همه اینها مرهون تفکر آیت الله هاشمی رفسنجانی بود.

 رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: یکی از اهداف اصلی انقلاب از همان روز اول تمرکززدایی و گسترانیدن بستر توسعه در سطح مناطق مختلف کشور بود که دانشگاه آزاد اسلامی بیش از هر نهاد دیگری در تحقق این امر موفق بود.

 وی خاطرنشان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی ستونی استوار و محکم برای نظام بود و همیشه عقلانیت و مصلحت اندیشی را ماک عملکرد خود قرار می دادند.

 قنبری تصریح کرد: بیهوده نبود که مقام معظم رهبری، ایشان را به عنوان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دادند، چراکه از هر شخصیت دیگری بهتر مصلحت اندیشی می کرد و همواره مصلحت نظام و انقلاب را بر هر چیز دیگری ترجیح می داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: