• یکشنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9511-1886-5
  • خبرنگار : 6
  • منبع خبر : ----

یک متخصص پوست:

در هوای سرد زمستان بیشتر مراقب پوستتان باشید

یک متخصص پوست و مو بر لزوم استفاده از کرم‌های ضد آفتاب در هوای سرد زمستان و حتی در روزهای ابری، تاکید کرد و از افراد خواست تا در هوای سرد زمستان بیشتر مراقب پوست خود باشند.

دکتر علی ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: اگرچه نور آفتاب در فصل سرما کمتر از فصل گرما است، اما اشعه آفتاب به اندازه روزهای آفتابی وجود دارد و در اثر برخورد با پوست می‌تواند اثرات مضری ایجاد کند و همین مسئله اهمیت استفاده از ضدآفتاب‌ها را درفصل سرما نشان می‌دهد.

ابراهیمی افزود: استفاده از ضدآفتاب‌ها در هوای برفی به دلیل انعکاس مجدد اشعه آفتاب پس از برخورد با برف اهمیت بیشتری دارد.

این متخصص پوست در ادامه با اشاره به بروز حساسیت های پوستی در برخی از افراد به ویژه در فصل سرما، افزود: سرمای هوا می‌تواند باعث تشدید این حساسیت‌های پوستی شود.

ابراهیمی ادامه داد: تغییرات هوا در فصل زمستان سبب خواهد شد تا پوست افراد به خصوص افرادی که بیشتر در محیط‌های باز فعالیت و در معرض سرمای هوا و بادهای سرد قرار دارند، با آسیب مواجه شود.

به گفته ابراهیمی شدت حساسیت‌ها و خشکی پوستی در فصل سرما در افرادی که حساسیت های پوستی و اگزما دارند، بیشتر از سایر افراد خواهد بود.

ابراهیمی سپس با اشاره به آسیب‌پذیرتر شدن پوست افراد و به‌ویژه افراد با پوست های خشک در فصل سرما به دلیل کاهش رطوبت و خشکی هوا، تصریح کرد: توصیه می‌شود افراد برای پیشگیری از خشکی پوست در فصل سرما از پمادها و کرم‌های نرم‌کننده، مرطوب‌کننده و چرب‌کننده استفاده کرده و میزان استفاده از شوینده ها را هم به حداقل برسانند.

ابراهیمی تاکید کرد: استفاده از لوسیون ها می‌تواند نقش مهمی در کاهش حساسیت‌ها و بروز خشکی پوست در فصل سرد سال داشته باشد و مصرف آنها به ویژه به افراد دارای پوست حساس توصیه می‌شود.

این متخصص پوست، مو و زیبایی همچنین کم کردن استفاده از شوینده‌ها و صابون و مواد شوینده مایع را به منظور مراقبت از پوست در فصل سرما به افراد توصیه کرد و افزود: بهتر است افرادی که بیشتر با شوینده‌ها سروکار دارند، برای جلوگیری از خشک شدن پوست خود در هنگام استفاده از شوینده‌ها دستکش بپوشند.
 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: