• سه شنبه ۳ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9512-888-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه:

مردم نفت شهر به زودی به دیار خود بازمی گردند

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: وزارت نفت 20 میلیارد تومان برای احیاء نفت شهر هزینه کرده و مردم نفت شهر به زودی به دیار خود بازمی گردند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، مجتبی نیک کردار در مراسم افتتاح دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه رازی که امروز(سوم اسفند) با حضور معاون وزیر نفت برگزار شد، اظهارکرد: استان کرمانشاه استانی است که مرکزیت غرب کشور را دارد و به شعاع 500 کیلومتر در دو کشور ایران و عراق تنها شهر یک میلیون نفری است و با وجود تنوع بالای قومی، مذهبی و قبیله ای در این استان، از رتبه امنیتی بسیار خوبی برخورداریم.

وی ادامه داد: گردشگری یکی از محورهای اصلی توسعه استان کرمانشاه است، به گونه ای که در این استان 4200 اثر تاریخی شناسایی شده وجود دارد که یک مورد آن (بیستون) ثبت جهانی شده و سه مورد دیگر نیز در فهرست موقت ثبت جهانی داریم.

نیک کردار با بیان اینکه استان کرمانشاه استانی است که از هرجهت قابلیت جهش در توسعه را دارد، گفت: متاسفانه جنگ تحمیلی بیش از 10 سال فرصت توسعه را از استان کرمانشاه گرفت.

وی در ادامه به نقش دانشگاه ها در توسعه استان اشاره کرد و افزود: استاندار کرمانشاه اعتقاد راسخی به نقش موثر و کلیدی دانشگاه های استان در توسعه دارد و در همین راستا به صورت مرتب جلساتی را در دانشگاه های مختلف استان برگزار می کند.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: سرانه دانشجو در کشور حدود شش هزار نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت است که این شاخص در استان کرمانشاه کمتر از پنج هزار دانشجو به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت است. یعنی در این استان چیزی حدود 20 هزار دانشجو کمتر از میانگین کشوری داریم.

نیک کردار خاطرنشان کرد: با این وجود ظرف دو، سه سال اخیر بیش از 30 درصد به زیربنای دانشگاه رازی کرمانشاه اضافه شده  و دانشگاه صنعتی کرمانشاه نیز با زیربنایی در حد 20 هزار متر مربع امسال به بهره برداری رسید.

وی تاکید کرد: بخش قابل توجهی از اعتبارات مربوط به توسعه دانشگاه های استان از محل کمک وزارت نفت تامین شده است.

نیک کردار همچنین از در دست بهره برداری بودن راه آهن غرب کشور خبر داد و گفت: ظرف چند ماه آینده قطار از طریق راه آهن غرب کشور وارد کرمانشاه می شود.

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه همچنین به کمک های وزارت نفت به توسعه نفت شهر اشاره کرد و گفت: وزارت نفت 20 میلیارد تومان به احیای مجدد نفت شهر کمک کرده  و مردم نفت شهر می توانند به زودی به آنجا برگردند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: