• یکشنبه ۸ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9512-1486-5
  • خبرنگار : 4
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

اعتبارات پژوهشی باید در راستای حل مشکلات جامعه و توسعه کرمانشاه هزینه شود

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری گفت: منابع و اعتبارات پژوهشی دستگاه ها باید بگونه ای هزینه شوند که به حل مشکلات مردم و توسعه استان کمک کنند.

 

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا رحیمی در نشست کارگروه پژوهش، فناوری و نوآوری استان اظهار کرد: براساس گزارش های رسمی منتشر شده، ایران اسلامی در زمینه ارایه مقالات علمی در منطقه خاورمیانه رتبه نخست را داراست که جای افتخار بسیار دارد.

 

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری توجه به مقوله پژوهش را یک نیاز جدی برای بهبود وضعیت جامعه و توسعه استان دانست و گفت: استان کرمانشاه در حوزه های مختلف اجتماعی، کشاورزی، صنعتی و خدماتی نیازمند اجرای طرح های پژوهشی مناسب، کاربردی و راهگشاست.

 

این مدیر ارشد اقتصادی تصریح کرد: منابع و اعتبارات پژوهشی دستگاه ها باید به گونه ای هزینه شوند که به حل مشکلات مردم و توسعه استان در حوزه های مختلف کمک کنند.

 

وی افزود: به استناد ماده 56 قانون الحاق تمامی دستگاههای اجرایی باید یک درصد از منابع و اعتبارات هزینه ای خود - غیر از فصول اول و ششم - را صرف طرح های پژوهشی کنند.

 

رحیمی تصریح کرد: اگر دستگاه ها و ادارات این منابع را در قالب طرح های پژوهشی کاربردی هزینه نکنند این اعتبارات به خزانه عودت داده می شود که چنین موضوعی به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

 

معاون استاندار کرمانشاه یادآور شد: باید دستگاه ها و ادارات دولتی در فرصت باقی مانده هر چه سریعتر طرح های پژوهشی خود را به دبیرخانه ارسال کنند تا پس از تصویب در اوایل سال آتی شاهد اجرایی شدن آن ها باشیم.

 

وی افزود: باتوجه به برنامه ریزی های صورت گرفته از ابتدای امسال تاکنون بیش از 76 طرح پژوهشی جدید به دبیرخانه کارگروه پژوهش، فناوری و نوآوری دانشگاه رازی ارسال شده است. از این تعداد 36 طرح در کمیته تخصصی مربوطه بررسی و نهایی شده و طرح های باقی مانده نیز در  نشست هفته آینده نهایی می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: