• چهارشنبه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9512-2986-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

به همت موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه

کنفرانس بین‌المللی "فناوری و انرژی سبز" برگزار می‌شود

رئیس موسسه آموزش عالی سازمان جهاد دانشگاهی کرمانشاه از برگزاری کنفرانس بین‌المللی "فناوری و انرژی سبز" برای اولین بار در غرب کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بهروز بادکو در نشست خبری که امروز (18 اسفند) برگزار شد، اظهار کرد: این کنفرانس هفتم اردیبهشت سال 96 در کرمانشاه برگزار می‌شود و فعلا برنامه این است که یک روزه باشد، اما در صورتی که استقبال خوب باشد، تا سه روز هم قابل برگزاری است.

وی با بیان اینکه دریافت آثار از اوایل اسفند آغاز شده، ادامه داد: مهلت ارسال مقالات تا 22 فروردین و ارسال ایده‌ها تا 15 فروردین است و اعلام نتایج نیز 26 فروردین خواهد بود.

بادکو عنوان کرد: کنفرانس در سه بخش ارائه مقالات، ارائه ایده‌های نوآورانه و احتمالا برپایی نمایشگاه برگزار خوهد شد.

رئیس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی محورهای این کنفرانس را نیز انرژی‌های بادی، انرژی‌های زمین گرمایی، انرژی‌های زیست توده، انرژی‌های دریایی، انرژی‌های هیدروژن و پیل سوختی و انرژی خورشیدی اعلام کرد.

وی با اشاره به دو کمیته علمی داخلی و خارجی که برای این سمینار در نظر گرفته شده، افزود: در بخش کمیته علمی خارجی اساتیدی از انگلستان، آلمان، استرالیا، ترکیه، عراق، مالزی و ... داریم و در بخش داخلی نیز اساتیدی از جهاد دانشگاهی و دانشگاه‌های استان کرمانشاه، دانشگاه تهران، دانشگاه شریف، دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه ایلام با ما همکاری می‌کنند.

به گفته این مسئول حامیان این کنفرانس نیز سازمان محیط زیست، انجمن انرژی ایران، انجمن کالم مالزی، دانشگاه UTM، پژوهشکده هواشناسی، پژوهشکده محیط زیست، پژوهشکده فناوری، پژوهشکده توسعه کالبدی و دستگاه‌ها و ادارات استان هستند.

بادکو با بیان اینکه مشابه چنین کنفرانس‌هایی به صورت بین‌المللی کمتر در کشور برگزار شده و حداقل در غرب کشور برای اولین بار است، تاکید کرد: اگر این کنفرانس از بعد فرهنگی و اقتصادی نتایج خوبی داشته باشد، آن را به صورت سالانه ادامه خواهیم داد.

وی در خصوص دلایل برگزاری این کنفرانس در کرمانشاه اظهار کرد:  کرمانشاه به دلیل شرایط آب و هوایی پتانسیل‌های زیادی برای استفاده از انرژی‌های سبز دارد، به علاوه تعداد رشته‌های دانشگاهی و دانشجویان مرتبط با انرژی‌های سبز نیز خصوصا در مجموعه جهاد دانشگاهی زیاد است.

رئیس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه هدف از این سمینار را در درجه اول فرهنگسازی در خصوص فناوری انرژی‌های سبز و سپس شناسایی افرادی که در این حوزه کار کرده و ایده‌های نو دارند، دانست.

به گفته این مسئول، ایده‌های برتر برای حمایت در مجموعه پارک علم و فناوری کرمانشاه معرفی خواهند شد و البته جوایزی هم برای آنها در نظر گرفته می‌شود.

بادکو از ضرورت انرژی‌های سبز هم یاد کرد و گفت: این روزها به دلیل افزایش انتشار گاز CO2 در دنیا، شاهد گرمایش زمین  و بالا رفتن میزان گازهای گلخانه‌ای هستیم که تغییرات اقلیمی را نیز به همراه داشته است.

رئیس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه معتقد است، در چنین شرایطی به جای استفاده از انرژی‌های تجدیدناپذیر باید به سمت انرژی‌های نو برویم.

راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی 10مگاواتی در کرمانشاه

بادکو در ادامه از راه‌اندازی یک نیروگاه خورشیدی در کرمانشاه در آینده نزدیک خبر داد و افزود: بررسی‌های اولیه ایجاد این نیروگاه با توجه به شرایط آب و هوایی کرمانشاه با کمک جهاد دانشگاهی خواجه نصیر انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: این نیروگاه در ابتدای جاده اسلام آبادغرب احداث خواهد شد و ظرفیت آن نیز تا 10 مگاوات است.

رئیس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه ابراز امیدواری کرد، این نیروگاه ظرف یک تا دو سال آینده به نتیجه برسد.

پارک علم و فناوری کرمانشاه جزو سه پارک برتر کشور شد

بادکو در ادامه با بیان اینکه پارک
علم و فناوری کرمانشاه جزو سه پارک برتر کشور است، اظهار کرد: این در حالی است که پارک علم و فناوری کرمانشاه هنوز یک مترمربع فضای مسقف و آماده ندارد، اما در همین شرایط از حدود 400 شرکت حمایت می‌کند.

وی با اشاره به ساختمان در دست احداث پارک علم و فناوری کرمانشاه، یادآوری کرد: مقرر شده از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان 120 میلیارد ریال به احداث  این ساختمان کمک شود.

رئیس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کرمانشاه زمان ساخت ساختمان جدید در صورت تامین اعتبار را دو سال برآورد کرد و افزود: در این صورت امکان این را داریم که تعداد شرکت‌های تحت حمایت را دو برابر کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: