• یکشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9512-3687-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

"رحیم جعفری "مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه شد

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولین و اصحاب فرهنگ و هنر کرمانشاه برگزار و حجت‌الاسلام رحیم جعفری به عنوان مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان معرفی و از زحمات ابراهیم رحیمی زنگنه قدردانی شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، یوسف شاه‌حسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در این مراسم که امروز(22 اسفند) در تالار انتظار برگزار شد، فرهنگ را موضوعی فرابخشی دانست و گفت: همه سازمان‌ها و دستگاه در مسائل فرهنگی نقش دارند و این جفا در حق فرهنگ است که آن را فقط به دولت و یا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت دهیم.

وی با بیان اینکه گاهی یک کار اقتصادی و سیاسی هم در فرهنگ اثرگذار است، یادآوری کرد: باید با عینک فرهنگ به بسیاری از مسائل از جمله مسائل اقتصادی و... نگاه کنیم.

معاون استانداری کرمانشاه عرصه فرهنگ را عرصه تنوع دانست و افزود: نباید تنوعی که لازمه بخش فرهنگ است را سیاسی کنیم. بخش فرهنگ نیازمند وجود سلایق و اندیشه‌های مختلف است و اگر آن را سیاسی کنیم راه توسعه فرهنگ را مسدود کرده ایم و اگر سیاست یقه فرهنگ را بچسبد همه ضرر خواهند کرد.

شاه‌حسینی در ادامه با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دو دسته وظایف اختصاصی و غیراختصاصی دارد، خاطرنشان کرد: نباید وظایف اختصاصی را فدای وظایف غیراختصاصی کرد. اینکه 10 روز برای برگزاری یک مراسم تلاش کنیم خوب و در اعتلای فرهنگ موثر است، اما نباید تعدادی برگزاری برنامه‌ها را معیار قرار دهیم.

به گفته این مسئول، آنچه که معیار ارزیابی فرهنگ و ارشاد اسلامی است توانمندشدن در حوزه نهادسازی و تقویت انجمن‌ها و نهادها است، چون دولت نمی‌تواند به تنهایی از پس این مسائل برآید و باید بخشی از امور به نهادها و انجمن‌ها سپرده شود.

وی تصریح کرد: فرهنگ سه بخش دارد، حاکمیت، بخش مولد و مصرف کننده که مهمترین نقش کلیدی را همین بخش مولد و اهالی فرهنگ و هنر بر عهده دارند.

شاه‌حسینی در ادامه ابراز امیدواری کرد، آغاز به کار مدیریت جدید در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه منشاء پیشرفت فرهنگ و هنر استان باشد.

وی عنوان کرد: مجموعه استانداری کرمانشاه هم در دوره مدیریت گذشته چیزی را از فرهنگ و ارشاد استان دریغ نکرده و عقیده دارد اگر پیشرفت استان را می‌خواهیم باید به حوزه فرهنگ و هنر بیشتر توجه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: