• دوشنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 961-1185-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

زاهدی:

به تصمیمات "جمنا" وفادارم

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری گفت: به تصمیمات جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی(جمنا) وفادارم و اگر تصمیم به کنار کشیدنم از انتخابات بگیرد، این کار را خواهم کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدمهدی زاهدی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تعدد کانداهای ریاست جمهوری بد نیست، گفت: این امر می تواند باعث ایجاد شور و شوق انتخاباتی در جامعه گردد و هر شخصی بواسطه علاقه ای که به تفکری دارد، پای صندوق بیاید و در نهایت مشارکت افزایش یابد.

وی در پاسخ به اینکه گفته می شود تعدد کاندیداهای اصولگرا برای شکستن رای "روحانی" است، گفت: این گفته صحت ندارد و نوعی مغالطه است. نظرسنجی ها و پرسش و پاسخ از توده مردم نشان می دهد چون دولت نتوانسته به وعده هایش عمل کند، مردم نوعی ناکارآمدی را در عملکرد دولت مشاهده می کنند، بنابراین استناط سیاسیون حتی در جریان اصلاح طلب این است که دولت محبوبیت قبلی را ندارد و طرح مسائلی از این دست که تعدد کاندیداهای اصولگرا برای شکستن رای روحانی است نوعی فرار به جلو محسوب می شود.

زاهدی با بیان اینکه معتقدم آقای روحانی در این دوره ریزش رای زیادی دارد، افزود: باید به این نکته توجه داشت که افرادی از جریان اطلاح طلبان نیز برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرده اند و این تنها مربوط به جریان اصولگرایان نیست.

وی با بیان اینکه عضو جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی(جمنا)بوده و به تصمیمات این جبهه وفادارم، اظهار کرد: در این دوره جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی سازو کاری ایجاد کرده و در این چارچوب حرکت کرده و تسلیم رای این جبهه هستم.

زاهدی در خصوص احتمال کنار کشیدن از حضور در انتخابات در صورت خواست جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، گفت: اگر جبهه این تصمیم را بگیرد، این کار را خواهم کرد. در مجموع امیدواریم جبهه تصمیم خوبی بگیرد و یکی از نیروهای کارآمد و انقلابی با کمترین حاشیه را در نهایت بعنوان نامزد نهایی معرفی کند.

وزیر علوم دولت پیشین در ادامه با بیان اینکه اختلاف در جبهه اصلاحات جدی است، گفت: بسیاری از اصلاح طلبان واقع بین به اینکه دولت نتوانسته به بسیاری از وعده هایش عمل کند اذعان دارند و همین امر این نگرانی را برایشان بوجود آورده که اگر همه تخم مرغ هایشان را در سبد رای آقای روحانی بگذارند، شاید در انتخابات بازنده باشند، لذا بدنبال افراد دیگری هم برای کاندیداتوری هستند تا در روزهای آخر نظرسنجی کرده و وضعیت هر کدام بهتر بود، از او حمایت کنند.

زاهدی افزود: معنقدم هنوز هیچ اجماعی روی روحانی نشده و به نظرم این طبیعی و عقلانی است.

وی همچنین به طرح مسکن مهر اشاره کرد و گفت: جوان ما نیاز به مسکن ارزان قیمت دارد. اینکه مسکن مهر را "مزخرف" بنامیم را قبول ندارم، البته ایراداتی به طرح مسکن مهر وارد است. چنانچه در عرصه انتخابات موفق شوم الگویی که معماری اسلامی و ایرانی در آن رعایت شود را در بحث انبوه سازی مسکن بکار خواهم برد تا مسکن ارزان قیمت برای نسل جوان و مردم مستضعف تامین شود.

رییس کمیسیون آموزش مجلس در خصوص هدفمندی یارانه ها نیز گفت: معتقدم تا جایی که امکان دارد باید برای توانمندسازی افراد مستضعف برنامه ریزی و کار شود، البته در جاهایی که این امکان وجود ندارد باید برای قشر محروم مبلغ 45 هزار تومان یارانه را افزایش داد، ضمن اینکه به افرادی که از توانمندی مالی خوبی برخوردارند نباید یارانه تعلق بگیرد.

زاهدی به موضوع برجام نیز اشاره کرد و گفت: در بحث برجام علیرغم شعارهای زیادی که داده شد، اما نتایج مطلوبی بدست نیامد و هنوز بانک های بزرگ دنیا تحت فشار آمریکا حاضر نیستند با ما در تعاملات ارزی مشارکت کنند. در مجموع در بحث برجام دولت نتوانست به آن نقطه مطلوبی که فکر می کرد می تواند برگ برنده اش در انتخابات پیش رو باشد، برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: