• سه شنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-3887-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

نوروز امسال بیش از 15 هزار نفر از "معبد آناهیتا" بازدید کردند

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کنگاور از بازدید بیش از 15 هزار گردشگر نوروزی از معبد آناهیتا خبر داد.

منوچهر پاشایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: امسال حدود 15 هزار نفر از معبد آناهیتا واقع در شهرستان کنگاور بازدید کردند که حدود چهار تا پنج هزار نفر آنها با تهیه بلیط و مابقی به صورت رایگان بازدید داشتند.

وی با اشاره به رشد بازدیدکنندگان از معبد آناهیتا نسبت به سال گذشته، گفت: نوروز امسال حدود 100 گردشگر خارجی نیز از اثر تاریخی معبد آناهیتا دیدن کردند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کنگاور با اشاره به خدمات و امکاناتی که در محوطه معبد آناهیتا برای گردشگران در نظر گرفته شده بود، اظهار کرد: در این ایام برپایی غرفه‌های صنایع دستی، سیاه چادرهای عشایری، اجرای موسیقی سنتی و... را داشتیم و امکانات و خدمات ما برای گردشگران بسیار بیشتر از سال گذشته بود.

به گفته این مسئول راهنمایان مجرب و کارشناس نیز برای معرفی اثر تاریخی معبد آناهیتا در محوطه معبد حضور داشتند و بروشور معرفی اثر نیز بین گردشگران توزیع شد.

وی تصریح کرد: برپایی فضای دوستدار کودک و پایگاه‌های سلامت با همکاری سایر دستگاه‌ها از جمله هلال احمر و مرکز بهداشت از دیگر خدمات نوروزی امسال در معبد آناهیتا بود.

پاشایی معبد آناهیتا را یک اثر جذاب برای گردشگران داخلی و خارجی دانست که هنوز بسیاری از زوایای آن شناخته نشده است و تصریح کرد: این معبد هفت اثر تاریخی شاخص دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کنگاور سراب و روستای هدف گردشگری "فش" را نیز از دیگر مناطقی دانست که در نوروز امسال در شهرستان کنگاور پذیرای گردشگران بود و در مجموع حدود 15 هزار نفر نیز از این بخش بازدید کردند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع در نوروز امسال حدود 60 هزار گردشگر وارد شهرستان کنگاور شدند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: