• چهارشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 961-1084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

سرریز 2 سد "زاگرس" و "سلیمانشاه"

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه از سرریز دو سد "زاگرس" و "سلیمانشاه" طی چند روز اخیر خبر داد و گفت: هم اکنون حدود 86 درصد ظرفیت سدهای در دست بهره‌برداری استان پر است.

کیاست امیریان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به بارندگی‌های مناسب سال جاری اظهار کرد: توزیع زمانی و مکانی مناسب بارش های استان باعث شده وضعیت ذخیره آب بسیاری از سدهای استان مطلوب باشد.

وی ادامه داد: هم اکنون از ظرفیت 830 میلیون مترمکعبی هفت سد در دست بهره‌برداری استان کرمانشاه، حدود 715 میلییون مترمکعب آن پر است که معادل 86 درصد ظرفیت سدهای استان است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه افزود: این بارش‌های مناسب باعث شد دو سد زاگرس و سلیمانشاه نیز در وضعیت سرریز قرار گیرند.


به گفته این مسئول، تمام ذخیره آب پشت سدهای استان مربوط به بارندگی امسال نیست و بخشی نیز ناشی از مدیریت مصرف آب و آورد رودخانه‌ها در سال گذشته بوده است.

وی میانگین بارش‌های سال زراعی جاری استان(از ابتدای مهرماه تاکنون) را نیز حدود 368 میلی‌متر اعلام کرد که نسبت به بلندمدت هفت درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته 45 درصد کاهش داشته است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: