• دوشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 961-3987-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس حوزه هنری کرمانشاه:

از حضور بخش خصوصی برای بازسازی سینما "پیروزی" استقبال می‌کنیم

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه با بیان اینکه عدم تامین اعتبار برای بازسازی سینما "پیروزی" دل مردم کرمانشاه را شکسته است، گفت: از حضور بخش خصوصی برای بازسازی این سینما استقبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، عباس سروری در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت سینما پیروزی کرمانشاه اظهار کرد: این سینما چند سال است که به دلیل عدم تامین اعتبار برای بازسازی، به حال خود رها شده است.

وی با بیان اینکه این امر دل مردم کرمانشاه را شکسته، خاطرنشان کرد: همچنین به دلیل فرسودگی این سینما، احتمال تخریب آن با کوچکترین زمین‌لرزه‌ای وجود دارد.

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه از اینکه حوزه هنری ردیف عمرانی جدایی برای بازسازی این سینما ندارد یاد و تصریح کرد: با هرجایی برای تامین اعتبار مکاتبه کردیم، اما بی‌نتیجه بود.

سروری افزود: حتی اگر بخش خصوصی هم برای بازسازی این سینما پای کار بیاید استقبال می‌کنیم، اما تا کنون متقاضی جدی در این بخش نداشته ایم.

وی این توجیه که بازسازی سینما پیروزی بازدهی ندارد را نیز رد کرد و یادآور شد: شاهد استقبال مردم از سینما آزادی هستیم، بگونه‌ای که این سینما گاهی سانس اضافه تا 12 شب هم دارد.

رئیس حوزه هنری استان کرمانشاه از کمبود فضای سینما درکل استان هم خبر داد و گفت: اکنون در هیچ شهرستانی سینما نداریم و شهرستان‌های کرمانشاه حداقل به یک سینمای کوچک 100 نفره نیاز دارند.

سروری در ادامه به ساختمان جدید حوزه هنری کرمانشاه هم اشاره داشت و اظهار کرد: کار عمرانی ساختمان به اتمام رسیده و فقط تجهیز آن باقی مانده است.

وی عنوان کرد: برای  تجهیز این مکان با کمبود اعتبار مواجهیم و حدود 400 تا 500 میلیون تومان منابع نیاز داریم.

به گفته این مسئول، برای ساخت این مکان جدید تاکنون حدود 1.8 میلیارد تومان هزینه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: