• شنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-10414-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

شناسایی 17 کانون "آنفلوآنزای پرندگان"در کرمانشاه

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از شناسایی 17 کانون بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان خبر داد.

دکتر نادر پرور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، در مورد آخرین وضعیت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان گفت: تاکنون 17 کانون از این بیماری در استان کرمانشاه مشاهده شده است.

وی با بیان اینکه 16 مورد از این کانون ها در شهرستان کرمانشاه رویت شده، افزود: یک کانون از بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان جوانرود بوده است.

به گفته این مسئول، تمامی کانون‌های بیماری مربوط به پرندگان بومی است و در مناطق روستایی قرار دارد و خوشبختانه تاکنون هیچ یک از مراکز صنعتی پرورش مرغ درگیر این بیماری نشده اند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه از معدوم سازی و پرداخت غرامت 5055 قطعه پرنده در کانون‌های این بیماری خبر داد و اظهار کرد: تغییر ناگهانی دمای هوا و افزایش نزولات آسمانی باعث شده همچنان احتمال بروز بیماری وجود داشته باشد.

 پرور به روستاییان توصیه کرد، از تماس طیور بومی با پرندگان وحشی خودداری کرده و فضای نگهداری آنها را با فنس جداسازی کنند و هرگونه تلفات را به نزدیکترین شبکه دامپزشکی اطلاع دهند.

وی همچنین بر ممانعت از تردد غیرضروری افراد و وسایل نقلیه به مرغداری ها و رعایت موارد بهداشتی قرنطینه‌ای برای جلوگیری از سرایت این بیماری به مراکز صنعتی تاکید کرد.

این  مسئول از شهروندان نیز خواست از خرید کشتار غیرمجاز خودداری کرده و حتما مرغ و تخم مرغ مورد نیاز خود را از مراکز معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمانشاه یادآور شد: شماره تماس 1512 و سامانه پیامکی 100010001512 پل ارتباطی برای بیان نظرات، گزارشات، پیشنهادات و انتقادات مردمی با کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: