• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 961-596-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

فرماندار قصرشیرین:

امکانات و تجهیزات باشد بیماران "عراقی" را درمان می‌کنیم
کمبود آمبولانس در "خسروی" و "پرویزخان"

فرماندار قصرشیرین با اشاره به ظرفیت این شهرستان برای توریسم درمانی، گفت: اگر امکانات باشد، آماده‌ایم از همین فردا بیماران عراقی را مداوا کنیم و به کشورشان بازگردانیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، فرامرز اکبری در حاشیه بازدید وزیر بهداشت از بیمارستان قصرشیرین، اظهار کرد: قصرشیرین می‌تواند مظهر توریسم درمانی برای بیماران عراق خصوصا اقلیم کردستان و استانی "دیالی" باشد.

وی افزود: ما می‌توانیم از همین فردا بیماران عراقی را به این منطقه بیاوریم، درمان کنیم و سپس به کشورشان بازگردانیم.

به گفته این مسئول، تحقق این امر نیازمند در نظر گرفتن خدمات درمانی و امکانات و تجهیزات بیشتر برای این شهرستان است.

فرماندار قصرشیرین در ادامه از کمبود خدمات درمانی و فوریت‌های پزشکی در دو مرز خسروی و پرویزخان یاد کرد و گفت: نیازمند دو دستگاه آمبولانس برای این دو مرز هستیم.

اکبری با اشاره به نیاز جدی این شهرستان به فوریت‌های پزشکی، اظهار کرد: مخصوصا در دو مرز پرویزخان و خسروی نیازمند خدمات درمانی و آمبولانس هستیم.

وی ادامه داد: هم اکنون روزانه حدود پنج تا شش هزار نفر فقط در مرز پرویزخان مشغول به کار هستند که در این مرز هیچ امکانات درمانی نداریم.

فرماندار قصرشیرین با اشاره به احتمال بازگشایی مرز خسروی برای عبور زوار کربلا، یادآوری کرد: اگر این مرز باز شود حداقل 500 هزار نفر زائر در این منطقه نیازمند خدمات درمانی و بهداشتی فراوانی هستند، پس باید مرکز درمانی در مرز خسروی برای این منظور تجهیز شود.

اکبری همچنین خواستار در نظر گرفتن یک دستگاه آمبولانس برای مرکز سومار شد.

وی همچنین از کمبود نیروی انسانی خصوصا پزشک متخصص در کار درمانی قصرشیرین هم یاد کرد و افزود: ما اکنون 120 نفر نیروی انسانی داریم که عمده آنها پرستار هستند و در بخش خدمات و درمان کمبود نیرو داریم.

به گفته این مسئول، با توجه به اینکه شهرستان قصرشیرین سال‌ها در معرض جنگ بوده و پیامدهای آن هنوز ادامه دارد، آمار خودکشی در این منطقه بالا است.

فرماندار قصرشیرین معتقد است، این امر باعث می‌شود مردم این منطقه نیاز بیشتری به پزشک متخصص قلب و روانپزشک داشته باشند.

اکبری خاطرنشان کرد: به علاوه هنوز افرادی در این منطقه به دلیل انفجار مین برجای مانده از جنگ دچار مصدومیت می‌شوند و همین امر نیاز ما را به پزشک ارتوپد و متخصص چشم بیشتر می‌کند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: