• شنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 961-16714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

جمع بندی وزیر بهداشت از سفر 3 روزه به کرمانشاه:

برخی از شهرهای استان کرمانشاه نیاز به بیمارستان دارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از آنجایی که حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد، باید کمبود نیروی انسانی برطرف شود و سازمان امور استخدامی نسبت به مجوز اقدام کند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر سید حسن هاشمی در پایان سفر سه روز خود به استان کرمانشاه ضمن پربار بودن این سفر گفت: این سفر فرصت مغتنمی بود که در خدمت مسئولان و مردم استان باشم و در کنار آنان پروژه هایی را به بهره برداری برسانیم.

وزیر بهداشت با ابراز خشنودی از محبت مردم این استان نسبت به خدمتگزاران خود، گفت: درخواست های مردم را نیز از نزدیک شنیدم و در حد مقدورات اقدام خواهم کرد.

 هاشمی با بیان اینکه در این استان بعضی از مراکز نیاز به توجه فوری دارند، گفت: کمبود بیمارستان در برخی از شهرهای استان وجود دارد که حتما اقدام می کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه به پروژه های در دست اقدام اشاره کرد و گفت:  این پروژه ها نیاز به تزریق منابع جدید، خرید تجهیزات و نوسازی تاسیساتی دارند که انشالله بزودی انجام خواهد شد.

 هاشمی از کمبود نیروی انسانی در سطح کشور خبر داد و گفت: بارها گفته ام از آنجایی که حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد، لذا باید نسبت به جذب نیرو اقدام شود و امیدوارم که سازمان امور استخدامی کشور مجوزهای لازم را برای استخدام نیروی انسانی در استان های نیازمند صادر کند .

وی در ادامه افزود: در این راستا نیز باید افراد قراردادی یا تبصره ای نیز تغییر وضعیت پیدا کنند.

وزیر بهداشت گفت: از آنجایی که فشار کاری پرستاران زیاد است و شیفت های طولانی دارند، بنابر این نیاز بیشتری به تامین نیروی پرستاری جدید داریم و امیدوارم که مجوزهای لازم داده شود تا هم پرستاران در آرامش باشند و هم مردم احترام بیشتری شوند.

 هاشمی در ادامه با بیان اینکه شرایط استان از جهت انگیزه و مدیریت عالی است، افزود: البته مشکلی نیز با عنوان عقب ماندگی وجود دارد که گویا ناشی از یک توقف 10 ساله بوده است، اگرچه مسئولان تلاش خود را کرده اند ولی باید پذیرفت که کمبودها خودنمایی می کند و نیاز به صبوری مردم و امیدواری به آینده دارد.

وزیر بهداشت در پایان گفت: انشاء لله مسئولان بتوانند با همت و کار جهادی نیازها را برطرف سارند و امیدوار به الطاف الهی باشند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: